Військова агресія рф проти України спричинила трудову міграцію, яка може призвести до «вимивання» українських платників податків, які під час війни вимушені були переїхати в інші країни.

У травні BRDO та IT-асоціація України звернулись до Уряду України та Міністерств фінансів ряду країн Євросоюзу, в тому числі, Польщі з проханням не змінювати податкове резидентство підприємців, які опинилися в цих країнах. Про це повідомляє Офіс ефективного регулювання BRDO.

Днями було отримано відповідь від Міністерства Фінансів Республіки Польща. В офіційному листі зазначається, що українці можуть зберегти податкову резидентність України та не сплачувати податки в країні перебування. Звісно, мова не йде про доходи з джерел у Польщі.

“Як основне правило, ми не виключаємо можливість збереження центру життєвих інтересів українців в України протягом війни”, – йдеться у заяві Департаменту подоходного податку Міністерства фінансів.

Таким чином, Польща знов проявляє солідарність з українцями та не намагається тлумачити на свою користь питання визначення “центру життєвих інтересів” українців, навіть якщо вони будуть знаходиться у Польщі більше 183 днів.

«Сьогодні особливо важливо зберегти людський капітал і податки таким чином, щоб українці, які тимчасово виїхали, продовжували підтримувати економіку України. Це стосується всіх галузей, але найбільше – креативної економіки», – зауважив керівник сектору «ІТ і Телеком» Офісу ефективного регулювання BRDO Ігор Самоходський.

Нагадуємо, що саме перебування в Європі строком більше 183 днів може створити юридичну невизначеність в статусі податкової резидентності українців та призвести до необхідності сплати податків в країні тимчасового перебування.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут