Люди, які додають більше солі в їжу, наражаються на більш високий ризик передчасної смерті. Такого висновку дійшли вчені зі Школи громадської охорони здоров’я та тропічної медицини Тулейнського університету (США). Результати їхнього дослідження були опубліковані в журналі Європейського товариства кардіологів.

Автори роботи проаналізували дані понад 500 тис. осіб, які брали участь у дослідженні Біобанку Великобританії. При приєднанні до дослідження учасників запитували, чи додають вони сіль у їжу та як часто. За їхнім здоров’ям стежили загалом дев’ять років, пише EurekAlert.

Дослідники скоригували аналіз з огляду на фактори, які можуть вплинути на результати: вік, індекс маси тіла, шкідливі звички, фізичну активність.

Постійне додавання солі в їжу виявилося пов’язане з вищим ризиком передчасної смерті від усіх причин та скороченням тривалості життя як у жінок, так і у чоловіків. Також вчені виявили, що більш висока частота додавання солі в їжу значно пов’язана з вищим ризиком смертності від серцево-судинних захворювань та смертності від раку.

Ризики трохи знижувалися у людей, які вживали найбільшу кількість фруктів та овочів. “Ми не були здивовані, оскільки фрукти та овочі є основними джерелами калію. Він має захисну дію і пов’язаний з нижчим ризиком передчасної смерті”, – пояснює один із авторів дослідження, професор Лу Ці. Фахівець також зазначає, що потрібні подальші дослідження для перевірки отриманих результатів.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут