Українцям дозволили обмінювати монети 1, 2 та 5 копійок на рік довше – до 30 вересня 2023 року, повідомляє УНН з посиланням на інформацію НБУ.

“Національний банк продовжив на один рік термін обміну розмінних монет номіналами 1, 2 та 5 копійок, які вже перестали бути платіжними засобами, – до 30 вересня 2023 року”, – йдеться у повідомленені.

Монети дрібних номіналів можна буде обміняти безкоштовно й без обмежень на монети та банкноти всіх номіналів, що перебувають в обігу, у сумах, кратних 10 копійкам, у підрозділах Національного банку та в низці відділень уповноважених банків (АТ “Ощадбанк”, АТ КБ “ПриватБанк”, АТ “Райффайзен Банк “, АТ “ПУМБ”) до 30 вересня 2023 року включно.

Таке рішення у НБУ пояснили продовженням дії воєнного стану в Україні.

“Через війну значна частина українців перебуває за межами свого постійного місця проживання. Як наслідок, упродовж березня-червня 2022 року здійснено обмін лише 665 тис. штук монет номіналами 1, 2 та 5 копійок. Це вп’ятеро менше, ніж за аналогічний період минулого року (за березень-червень 2021 року здійснено обмін 3,3 млн штук монет)”, – вказали у регуляторі.

Загалом із початку вилучення з обігу здійснено обмін майже 48 млн штук монет номіналами 1, 2, 5 копійок. Станом на 1 липня 2022 року, за даними НБУ, в обігу ще залишається майже 5,7 млрд штук монет номіналами 1, 2 та 5 копійок.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут