Із 1 серпня 2022 року У Володимирі планується запровадитись плата за абонентське обслуговування послуг централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

Про це повідомили на сайті Володимирської міської ради.

У зв’язку з внесенням змін до  Законів  України « Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» , Про житлово-комунальні послуги», плата за абонентське обслуговування є обов’язковим платежем для всіх споживачів, з кожним із яких укладено індивідуальний договір про надання послуг з централізованого водопостачання та /абр централізованого водовідведення.

Відповідно до Закону України «Про житлово -комунальні послуги» : «плата за абонентське обслуговування- платіж , який споживач сплачує виконавцю  комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг  або за індивідуальним договором з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг ( крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії), що включає витрати виконавця , пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу  обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, обслуговуванням та заміною вузлів   комерційного обліку води і теплової енергії ( у разі їх наявності у будівлі споживача)…»

При цьому звертаємо увагу , що витрати на обслуговування приладів вузлів обліку ,що забезпечують індивідуальний облік споживання  води у квартирах (багатоквартирного будинку не включатимуться до складу плати за абонентське обслуговування).

Відповідно до п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019р. №808» Про встановлення  граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку  на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами  про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг» плата за абонентське  обслуговування  споживачів застосовується окремо до кожної з послуг, що споживається абонентом, а саме до централізованого водопостачання та централізованого водовідведення

З  01 серпня 2022р. плата за абонентське обслуговування застосовується підприємством до усіх споживачів: юридичних осіб(включаючи бюджетні установи,    незалежно від розміщення ( у окремих будівлях ,у багатоквартирних будинках)  та населення ( населення приватного сектору , розміщеного у окремих будівлях;  населення у багатоквартирних будинках) , з якими укладені індивідуальні договори про надання послуг з централізованого водопостачання та /або централізованого водовідведення( у паперовому варіанті або варіанті публічних договорів приєднання

Розмір плати за абонентське  обслуговування по договору /особовому рахунку на місяць (для  населення  у багатоквартирних будинках ,у яких встановлений вузол комерційного обліку) становить  19,18 грн з ПДВ (в т. ч. централізованого водопостачання  12,71 грн  з ПДВ, централізованого водовідведення 6,47 грн з ПДВ).

Розмір плати за абонентське  обслуговування по договору /особовому рахунку на місяць (для  населення  у багатоквартирних будинках ,у яких відсутній вузол комерційного обліку) становить  12,94 грн з ПДВ (в т. ч. централізованого водопостачання 6,47 грн з ПДВ, централізованого водовідведення 6,47 грн з ПДВ).

Розмір плати за абонентське обслуговування по договору/особовому рахунку на місяць (для інших споживачів: юридичні особи, включаючи бюджетні установи, незалежно від розміщення (у окремих будівлях, багатоквартирних будинках) та населення приватного сектору) становить 12,94 грн з ПДВ (в т. ч. з централізованого водопостачання 6,47  грн з ПДВ ,з централізованого водовідведення  6,47грн з ПДВ).

Плата за абонентське обслуговування затверджується внутрішнім наказом підприємства та визначається виконавцем комунальних послуг за їх фактичними витратами у розрахунку на одного абонента  в місяць  і в рахунку відображається як окремий платіж. Абонентську плату потрібно сплачувати і якщо абонент не спожив послугу, але під’єднаний до мереж водопостачання та водовідведення.

На плату за абонентське  обслуговування   відповідно до статті 4 Закону України «Про житлово – комунальні послуги « пільги і субсидії надаються в межах граничного розміру плати за  абонентське обслуговування.

Визначена інформація базується на наступних нормативних актах:

  • Закон України «Про житлово –комунальні послуги»;
  • Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»;
  • Закон «Про метрологію та метрологічну діяльність»
  • Наказ  » Про затвердження Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг»

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут