В історичному музеї імені Омеляна Дверницького відбулося заняття з арттерапії, яка так актуальна зараз для усіх українців, що перебувають у постійному стані емоційного напруження через війну.
Сам процес не вимагає у людини якихось навичок, а спрямований допомогти самому собі мистецтвом, – наголосила під час презентації Валентина Залуніна, яка пройшла курс навчання з психології та є сертифікованою спеціалісткою з використання артпрактики нейрографіки.
Нейрографіка – це один з напрямків арттерапії, який застосовує спонтанний, інтуїтивний малюнок. У процесі роботи людина перетворює свої думки та досвід на символи та метафори, зрозумілі лише їй. Це дозволяє осмислити власне “я”, а також подолати стрес та психологічні порушення у дітей та дорослих. Крім того, така робота допомагає звільнитися від негативних почуттів та розслабитися. Групові заняття можуть бути спрямовані на покращення взаємовідносин в колективі.
На арттерапію у музей завітало багато містян різного віку. Кожен зосередився над власним внутрішнім станом, переживаннями та стресом, щоб допомогти собі подолати труднощі. Насамкінець учасники майстер-класу поділилися своїми враженнями та малюнками.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут