Уперше з часу повномасштабного вторгнення росії на територію України на декілька днів у Володимир приїхали начальник та офіцер служби зв’язків з громадськістю «князівської» 14-ї ОМБр Надія Замрига та Катерина Литвинчук. Аби розповісти із перших вуст про те, як живе та воює бригада та які нині має потреби, речниці військового з’єднання провели у Володимирській міській раді пресконференцію для журналістів місцевих ЗМІ.  

Про це повідомили на сайті Володимирської міської ради.

«Якби важко не було, але ми там, де повинні бути»

Особовий склад 14 ОМБр ім. князя Романа Великого уже 9-й рік перебуває на передовій і четвертий місяць тримає Україну від навали ворога. «Якби нам важко не було, але ми там, де повинні бути», – зазначила начальник служби зв’язків з громадськістю Надія Замрига, передаючи слова вітання та подяки громаді Володимира за постійну допомогу та підтримку.

Як розповіла Катерина Литвинчук, бригада нині перебуває на найскладнішому Донецькому напрямку, де ведуться запеклі бої. І якщо з перших днів повномасштабного вторгнення 14-тка вела наступальні операції на Житомирщині, Київщині, Харківщині і Миколаївщині, де з успіхом звільняла міста і села від окупантів, то зараз на Донеччині веде здебільшого оборонні дії. На знак подяки захисникам іменем бригади нині навіть називають вулиці у звільнених містах України.

«Наші хлопці працюють за межею людських можливостей та роблять усе для того, аби зупинити ворога, поступово по шматках відвойовуючи українську землю. І сьогодні ми щасливі, що ви у тилу маєте можливість жити мирним життям, адже у цьому є і наша заслуга», – наголосила офіцер служби зв’язків з громадськістю Катерина.

«Для нас важлива допомога та підтримка кожного жителя громади»

Керівниця пресслужби бригади Надія Замрига наголосила на першочергових потребах військових. Якщо із харчуванням та іншими побутовими речами зараз повністю забезпечує держава, то у сучасній техніці, обладнанні та автомобілях потреба є завжди.

«Підтримка, яку надають жителі громади, місцева влада та волонтери надзвичайно важлива для нас, адже це справді допомагає воювати та щодня виконувати бойові завдання», – зазначила Надія.

Неоціненними керівниці пресслужби бригади називають такі щемливі моменти, коли вони отримують передачі з дитячими малюнками та написаними підбадьорливими словами. А вчинок школяра, який перерахував на рахунок бригади свої останні 30 гривень і перепрошував, що так мало, у багатьох викликав сльози.

За зібрані на благодійному рахунку кошти бригада планує придбати необхідне дороге обладнання – ударні дрони, комплекси придушення каналів роботи безпілотних літальних апаратів та інше технічне оснащення, яке поліпшить ефективність роботи бійців.

«Для кожного воїна на передовій дуже важливо знати, що у нього є дім, де на нього чекають. Для нас таким домом є Володимир – місто, де спокійно, безпечно і просто добре.  І якщо на нас зараз лежить відповідальність за майбутнє всієї України, яка без нас не зможе, то і ми без вас, жителі мирних міст, теж не можемо ніяк», – підкреслила Катерина Литвинчук.

У створенні реабілітаційного центру уже зроблені перші кроки

Порушили під час пресконференції й питання створення у місті реабілітаційного центру для військових, потребу у якому раніше озвучив командир 14-ї бригади Олександр Охріменко. У такому центрі має надаватись здебільшого психологічна та фізіотерапевтична допомога ветеранам війни.

Щодо того на якому етапі відбувається реалізація даного проєкту поінформував перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук. Він зазначив, що питання створення реабілітаційного центру у Володимирі уже обговорили на госпітальній раді в обласному центрі.

Тож зараз розглядається кілька можливих варіантів фінансування із залученням коштів НСЗУ (з якою наразі  ведуться переговори) та місцевого бюджету. Створення реабілітаційного центру планується на базі колишнього приміщення інфекційного відділення.

«Місто готове долучитись до облаштування приміщення, яке потребує ремонту та закупівлі обладнання, тож уже працюємо у цьому напрямку. Сподіваємось, що вся область включиться у цей процес, адже реабілітаційний центр надаватиме послуги не лише місцевим жителям чи військовослужбовцям частин, які тут дислокуються, а усім волинянам», – запевнив Ярослав Матвійчук.

«Гаряча» лінія бригади та необхідність перевірки офіційної інформації  

Пресофіцери  бригади визнають, що наприкінці четвертого місяця повномасштабної війни уже відчувається втома та виснаження, проте усі воїни бригади свідомі того, що війну не поставиш на паузу, тож про відпустки та ротацію поки що не йдеться. Натомість командир бригади за можливості дає бійцям перепочинок, відводячи їх трохи далі від передової, аби вони мали можливість перепочити у тиші та спокої.

Саме з питаннями щодо ротації військових найчастіше до служби зв’язків з громадськістю звертаються їхні рідні та близькі на спеціально створену «гарячу» лінію.  Кожному надається роз’яснення, що питання ротації далеко не в компетенції командира бригади. «Звісно, що усі хочуть відпочити, але це не ми вибрали війну, а війна вибрала нас. І ми усі маємо робити те, що мусимо», – зазначила Катерина.

Щодо тих чи інших питань, які турбують рідних, керівники служби просять писати на офіційну сторінку бригади у фейсбуці, оскільки з мобільним зв’язком на Донбасі великі проблеми, тож можуть відповідати на повідомлення у соціальних мережах, хоч, можливо, і не дуже оперативно.

Надія Замрига принагідно звернулась до журналістів та усіх жителів громади з проханням не поспішати поширювати дописи та новини про якусь біду, що сталось із бійцями, оскільки це може викликати паніку, яка зіграє на руку ворогу. Тим паче що усе можна перевірити, написавши пресслужбі, котра й надасть офіційну інформацію.

– Вірте у ЗСУ!, – наголосила Надія Замрига, – адже це наразі єдине, що варто робити кожному. І це, своєю чергою, надає нам сил воювати, адже ми знаємо заради чого і заради кого це робимо.

«Давайте разом продовжувати боронити Україну!»

Насамкінець спілкування з журналістами Катерина та Надія подарували учасникам пресконференції брендовані чашки з логотипом бригади та написом «Бій хоробрих любить». Їх, як і футболки з написами «Князівни теж воюють» та «Князівський воїн» виготовляє донька Надії Замриги Вероніка, яка з перших днів війни активно волонтерить, намагаючись бути корисною.

«Кожен українець – великий чи малий, зі значними прибутками чи низькими, якщо є бажання, може долучитись до підтримки ЗСУ. Вдячні кожному за посильну допомогу, як матеріальну, так і моральну. Тож давайте разом продовжувати боронити Україну!», – підсумували пресофіцери «князівської» бригади.

Реквізити благодійного рахунку для збору коштів на підтримку 14-ї ОМБр:

МФО банку одержувача – 820172; рахунок одержувача в банку – UA798201720313231001301089236; ЄДРПОУ одержувача – 26614751; назва організації одержувача – військова частина А1008; призначення платежу – добровільні благодійні внески.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут