Піаністка-органістка Марія Малєвич, уродженка Локач, разом із діаспорою українців у Данії зібрала понад 22 тисячі гривень на турнікети для військових. 

Гроші волинянка передала у Волонтерський штаб гуманітарної допомоги «Ангар» в Луцьку, повідомляє Район.Культура.

 «Про Ангар дізналась від сестри, так як вони з чоловіком неодноразово перераховувати туди кошти», – розповідає дівчина.

Суму 5450 крон вдалося зібрати за один раз, на концерті в місцевій церкві 12-го червня.

«Ми зібрали цю суму за один концерт, який тривав 30 хвилин в маленькому селищі. І зібрати ці кошти не було так складно, як знайти і зібрати усіх учасників на концерт», – каже Марія.

Дівчина каже, що із початком війни росії проти України, данці як і усі свідомі люди – на нашій стороні.

«Вони дуже зараз допомагають нашим українським переселенцям, забезпечують усім необхідним, щоб вони хоч трішки могли почуватися як вдома», – зауважує Марія.

Яскравим прикладом солідарності Данії із Україною є відношення до державної символіки України, до прапора зокрема. Марія пояснює: щоб розмістити назовні прапор будь-якої не скандинавської країни, потрібно отримати дозвіл у поліції.

«Данці дуже трепетно відносяться до свого прапора. Взагалі прапори дозволені у Данії – це данський, прапори скандинавських країн, прапор ЄС і ООН. А тепер і наш також. Від початку вторгнення орків в Україну, наш прапор офіційно майорить повсюди в Данії », – зауважує українка.

Довідково: Марія народилася в Локачах, навчалася у Волинському фаховому коледжі культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського, Інституті мистецтв імені Лесі Українки, пізніше викладала у музичній школі імені Фредеріка Шопена. Нині 4 роки проживає на півдні Данії, де працює у двох місцевих церквах у селищі Bylderup-Bov як органістка-піаністка.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут