Фото відомої писанкарки з Володимира, викладачки фахового педагогічного коледжу імені А. Ю. Кримського Лесі Мартинюк стало прообразом мами-Стефанії з переможної пісні Калуша на Євробаченні.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у фейсбуці, інформує “БУГ”.

Леся Мартинюк розповіла, що для неї стало великою несподіванкою заставка до пісні “Stefania” гурту Калуш Оркестра, що перемогла на Євробаченні-2022.

“Я впізнала себе. Приємно, що серед багатьох тисяч фото в українському етно-одязі, саме моє стало фольклорним образом пісні. Тут гармонійно переплітаються національний колорит народного мистецтва та музики. Образ Стефанії – української жінки-матері, сьогодні сприймається, як оберіг: віри, надії, любові”, – розповідає писанкарка.

Вона зазначила, що впізнаване нині на весь світ фото зробили фотограф з Нововолинська, а водночас, і її брат Роман Яківчук.

“В різні часи лихоліть краса народного мистецтва нас рятувала, і нині наше важливе завдання – оберігати його як найкоштовніші скарби. Фото виконане моїм братом, відомим художником- фотографом Романом Яківчуком”, – додала мисткиня.

До слова, Леся Мартинюк – викладач-методист декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Володимир-Волинського фахового педагогічного коледжу ім. А. Кримського, керівник зразкового художнього колективу писанкарів «Писанки княжого граду», керівник студентського гуртка-студії «Сонцеквітка», член Національної спілки народних майстрів. Раніше її роботи виставляли не лише на Волині, але й на Прикарпатті.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут