З початку війни кордон з Польщею перетнули майже 3,2 мільйона людей. Від 1,5 до 2 мільйонів залишилися в Польщі, а 120 000 працевлаштувалися, в основному у сфері послуг та на сезонній роботі

Про це пише The First News.

Видання повідомляє, що серед біженців, які прибувають до Польщі, близько 75%, – жінки. Майже половина працює некваліфікованою робочою силою, ще 18% працюють в офісі чи іншій спеціалізованій роботі, 14% — у промисловому чи ремісничому виробництві, 11% — у сфері продажу та обслуговування, а ще 10% — операторами та монтажниками.

“Перша зміна, яку ми помічаємо – це зміна гендерної структури потенційних працівників з України. До війни 70% становили чоловіки, які знайшли роботу переважно в будівництві, логістиці та промисловості. Зараз це переважно жінки, які заповнять вакансії, що виникли в цих галузях після відходу українських чоловіків”, – каже Йоланта Шидловська, президент правління Гданського фонду розвитку менеджменту.

Олена Злагоднюк приїхала до Польщі в лютому. Вона бухгалтер за професією. В Україні вона заробляла приблизно 270 доларів на місяць. Розповідає, що знайти схожу роботу у Польщі було важко.

Її донька Мар’яна, яка працює в сфері маркетингу та живе в польській столиці з 2012 року, сказала: “Інфляція, знецінення валюти та інше означають, що вона буде купувати менше, ніж до початку війни”.

Олена додала: “Деякі роботи надзвичайно чорні й платять дуже мало. Ми чули, що одна ферма платила 5 злотих (1,10 євро) на годину за збір грибів. І не всі хочуть або змушені виконувати чорну роботу, особливо після 25 років певної спеціалізованої професії”.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут