У Володимир-Волинській міській раді відбулось засідання комісії з питань вивчення доцільності функціонування міжшкільного навчально-виробничого комбінату у Володимирі.

Про це повідомляють на сайті міської ради.

Як зазначив заступник міського голови Андрій Гудим, питання доцільності функціонування МНВК неодноразово порушувалось упродовж кількох останніх років, оскільки нині йде мова про реорганізацію подібних установ, що повністю фінансуються з місцевих бюджетів, у ресурсні центри.

Під час засідання директор МНВК Анатолій Якимчук ознайомив членів комісії з основними показниками навчального закладу, а також зі стратегією та перспективами його розвитку у майбутньому. Наразі у навчально-виробничому комбінаті навчаються 540 учнів з усіх шкіл міста, окрім гімназії та ЗОШ №1.

Починаючи з 9 класу учні загальноосвітніх шкіл здійснюють тут допрофесійну підготовку за такими спеціальностями: водій категорії В,С, секретар керівника, оператор комп’ютерного набору, кравець, продавець непродовольчих товарів, працівник сфери туризму. У майбутньому адміністрація закладу планує навчати моделюванню на 3д принтері, а також організувати на базі МНВК єдиний центр військово-патріотичного виховання, де учні усіх шкіл міста могли б проходити курс шкільної програми із захисту України. Окрім цього, керівник закладу вбачає доцільність розпочати підготовку у МНВК молодших медичних сестер.

Після обговорення робоча група рекомендувала внести зміни у перелік напрямків та спеціальностей, за якими навчають у Володимир-Волинському МНВК, для того, щоб вони відповідали вимогам часу. Таким чином, з переліку вилучать неактуальну в наш час професію оператора комп’ютерного набору, яку, як альтернатива, можуть замінити ландшафтним дизайном, стилістом-перукарем, а також запровадять військово-патріотичний напрямок, сестринську справу тощо.

Наразі управлінням з гуманітарних питань проводиться опитування у формі гул-анкети серед учнів старших класів міста, аби сформувати перелік найбільш цікавих та актуальних, на думку молоді, професій. Отримані пропозиції будуть розглянуті на засіданні профільної комісії.

Окрім цього, робоча група рекомендувала МНВК продумати стратегію напрямків, працюючи за якими заклад зможе заробляти додаткові кошти. Адже фінансування даного закладу повністю лежить на плечах місцевого бюджету і становить наразі близько трьох мільйонів гривень на рік.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут