Російські загарбники взяли в полон близько 700 військовослужбовців ЗСУ та утримують у заручниках понад тисячу цивільних осіб.

Про це у суботу, 16 квітня, сказала віцепрем’єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук в ефірі національного телемарафону, інформує «Кореспондент».

«Щодо військових, у нас у принципі приблизний паритет: у нас понад 700 їхніх полонених, і у них приблизно така сама кількість», – заявила Верещук.

Але, за її словами, ситуація ускладнюється тим, що загарбники беруть у заручники також громадянських осіб на окупованих територіях.

«Вони схопили понад одну тисячу і, на жаль, з них близько 500 – це жінки. І ми, очевидно, ще раз і ще раз повторюватимемо… ми не обмінюватимемо військових на цивільних – це заборонено Женевськими конвенціями. Ми не порушуватимемо міжнародне гуманітарне право, і тому ми вимагаємо відпустити без жодних умов і передати українській громадянській стороні», – сказала Верещук.

Вона висловила впевненість, що українців обов’язково звільнять. Для цього докладаються всі зусилля.

«Ми подаємо списки постійно. Інша річ, що ворожа сторона не погоджує всіх, а дає лише частково і лише тих, кого вони вважають за потрібне віддати. Це постійна, перманентна боротьба за людей, але ми не кинемо їх… Потрібно трохи почекати. Розумієте, з яким ворогом ми маємо справу», – резюмувала віцепрем’єр.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут