Питанню стану готовності захисних споруд та системи оповіщення в місті була присвячена робоча нарада з балансоутримувачами захисних споруд цивільного захисту, яку 17 лютого провів перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, – інформують на сайті міської ради.

У першу чергу були  розглянуті питання розташування та готовності захисних споруд до випадку надзвичайної ситуації. Всього у місті є 30 укриттів протирадіаційних укриттів, 4 з яких визнані непридатними, а також 44 прості укриття підвального типу.  Сьогодні управляюча житлова компанія займається приведенням їх до належного стану.

В рамках наради перший заступник дав доручення балансоутримувачам доукомплектувати відповідні споруди, а управлінню з гуманітарних питань розробити плани-графіки проведення навчань серед населення щодо дій у надзвичайних ситуаціях.

Розпочалася нарада інформуванням завідувача територіальних курсів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Володимира Власюка, який розповів про основні вимоги щодо експлуатації захисних споруд. Згідно нормативних документів загальна місткість захисної споруди визначається з розрахунку 0,4-0,5 м кв площі на одну особу, а також  1.5 м куб.об’єму на особу. Таким чином, захисна споруда, площею 100 м кв орієнтовно може вмістити 50 чоловік.  «У випадку надзвичайної ситуації сховища першочергово приймають працівників підприємства та додатково інших людей з прилеглої території у радіусі 400-500 метрів», – повідомив Володимир Власюк.

Начальник відділу з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної і мобілізаційної роботи, цивільного захисту, надзвичайних ситуацій та охорони праці Володимир Атаманчук наголосив на важливості системи вентиляції, надійності герметизації приміщень та оснащенні сховищ санітарно-технічним устаткуванням. Під час наради представники ТМО презентували необхідний набір медикаментів, який повинен бути у кожному об’єкті укриття.

Важливим питанням, яке порушили на нараді, є система оповіщенні в місті, яка наразі, як наголосив Ярослав Матвійчук, у невідповідному стані. «На черговій сесії плануємо розглянути виділення  коштів в сумі 50 тисяч гривень на розробку проектно-кошторисної документації. У планах- виділити з бюджету кошти на впорядкування сучасної системи оповіщення. Звісно, ми всі прагнемо миру, але готуємось до різних сценаріїв», – підсумував перший заступник.

З картою міста, де можна знайти найближче до вашої домівки укриття, можна ознайомитись за посиланням http://volodymyrrada.gov.ua/perelik-zahysnyh-sporud-yaki-znahodyatsya-na-terytoriyi-volodymyr-volynskoyi-miskoyi-terytorialnoyi-gromady/ 

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут