Святкові столи часто рясніють важкими та калорійними стравами, а їх споживання призводить до переїдання та появи почуття тяжкості.

Ситуація також обтяжується надлишком алкоголю. Про те, як відновити організм розповіла лікар-ендокринолог Світлана Шокур.

За словами фахівця, при переїданні організм перевантажується білками, жирами та вуглеводами. Їх засвоєння відбувається за допомогою ферментів, що виділяються з печінки та підшлункової залози. При активному переїданні може статися нестача ферментів — тому довгі молекули, наприклад, білка, можуть бути не до кінця розщеплені і надійдуть в кишечник в недорасщепленном стані. Це може бути такими симптомами, як здуття, порушення моторики кишечника, зміна випорожнень.

— Якщо сталося тривале переїдання, то частина продуктів не обробляється соляною кислотою, вони потрапляють у кишечник у необробленому вигляді і відбувається застій. Це призводить до того, що можуть розвинутися процеси бродіння та гниття. Це може бути активним здуттям живота, надлишковим виробництвом газів, бурлінням у животі, запором і загальним поганим станом, оскільки відбувається інтоксикація власними продуктами життєдіяльності. Через це виникає слабкість, поганий настрій, поганий колір обличчя, зазначила ендокринолог.

Бажано взагалі не переїдати, пояснила Світлана Шокур. Однак у свята багато наступного дня після застілля вирішують влаштувати розвантажувальний день, що не зовсім правильно.
По-перше, це різкий контраст після переїдання. По-друге, за такого варіанту харчування може статися застій. За відсутності їжі наступного дня застій може посилитися, оскільки шлунково-кишковий тракт просто зупинить своєї діяльності.

Не варто влаштовувати голодування після переїдання — наступного дня потрібно часто вживати воду, можна додати у воду лимон, що послужить профілактикою розвитку набряків. Харчування має бути небагатокомпонентним — максимум два-три види продуктів за один прийом їжі.

— Це може бути якийсь білок, наприклад, м’ясо птиці/риба/сир/яйце та овочі (відварені, тушковані, запечені, сирі, на грилі тощо) без великої кількості олії та інших заправок, приправ, паніровки. Особливо нам потрібні овочі, тому що вони містять клітковину, — компонент, який допомагає очистити кишечник. Також клітковина займає великий обсяг і таким чином стимулює перистальтику. Клітковина зменшуватиме можливі набряки, які часто відбуваються після застілля та рясного вживання алкоголю», — додала Світлана Шокур.

На наступний день після переїдання також можна додати до раціону крупи, які містять складні вуглеводи. Це може бути гречана, перлова крупа, бурий рис, булгур.

Після новорічного застілля необхідно виключити фастфуд, швидкі вуглеводи, у тому числі здобу та солодкі напої. Також важливо обмежити споживання переробленого м’яса: ковбаси та сосисок. Дієтолог також радила обмежити споживання продуктів із високим вмістом жиру, наприклад, вершкового масла, сметани та сирів з високим вмістом жиру. Також важливо загалом скоротити порції.

Для того щоб відновити кишкову мікрофлору, потрібно додати до раціону кисломолочні продукти. Кефір та ряженка містять багато корисних для нашого кишечника бактерій: лактобактерії, біфідобактерії.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут