Українці зможуть отримати “тисячу Зеленського” готівкою орієнтовно у другій декаді 2022 року. Гроші будуть видавати ті самі фінустанови, які беруть участь у програмі “єПідтримка”. Це ПриватБанк, Ощадбанк, Альфа-Банк, А-Банк, Укргазбанк та monobank.

За словами заступника Офісу президента Ростислава Шурми, як саме видаватимуть громадянам гроші уряд ще розробляє механізм, але планується з квітня 2022 року вже почати виплачувати перші “тисячі” готівкою. Їхніми отримувачами стануть пенсіонери та всі ті, хто не має можливості встановити цифровий додаток “Дія” на свої смартфони та згенерувати електронний COVID-сертифікат.

Планується, що ще близько десяти банків, окрім вище заявлених, також приєднаються до виплати 1000 гривень вакцинованим українцям.

У monobank також пообіцяли випустити пластикові картки для отримання тисячі Зеленського. Очікується, що інші банки також дозволять громадянам оформити такі картки.

На сьогоднішній день українці вже витратили 134 мільйони гривень на послуги, зареєстровані у державній програмі з виплат вакцинованим. За останні дві доби 4,9 млн українців відкрили рахунки для отримання тисячі гривень за вакцинацію. Найактивніше вакциновані громадяни витрачають гроші на книги, квитки в кінотеатри та залізничні квитки. Отримані гроші також можна витратити на придбання абонементів у спортзали, відвідування театрів, на залізничні та авіаквитки, а з 1 січня українці старше 60 років зможуть витратити тисячу і на ліки.

Витратити 1000 гривень можна протягом 4 місяців після їх нарахування. Ті, хто подав заявку до Дня Святого Миколая, отримають свої гроші до Нового року. Всі інші будуть отримувати гроші протягом 2022 року.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут