Україні почали карати водіїв самокатів, які спричинили ДТП. За порушення правил дорожнього руху таких кермувальників штрафують та навіть засуджують до умовного позбавлення волі.

Як повідомляється на платформі “Опендатабот”, в Єдиному реєстрі судових рішень зафіксовано 3 кримінальні справи, пов’язані з ДТП на електросамокаті. У двох випадках суд визнав винним саме водіїв самокатів, – передає ТСН.

В одній із справ № 336/7734/20, йдеться про те, як водійка самокату їхала з дитиною тротуаром і збила жінку. Внаслідок зіткнення потерпіла отримала травми середньої тяжкості, через що тривалий час провела у лікарні та була змушена встановити ендопротез, аби знову мати змогу пересуватись.

У цій справі суд визнав водійку самоката винною за ст. 291 КК України та призначив покарання – 1 рік умовного ув’язнення, відшкодування вартості лікування (112 160 гривень), а також моральної шкоди на суму 23 000 гривень та половини витрат на юридичний супровід. Цікаво, що обвинувачену не позбули права керування та повернули самокат, на якому стався інцидент.

У другому випадку водій самоката збив дівчину на велосипеді. Через що його визнали винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 291 КК України, та призначили штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 3400 гривень на той момент.

Крім того, винуватця зобов’язали сплатити потерпілій 70 000 гривень моральної шкоди та 37 216 гривень матеріальної.

Зараз в Україні більшість зіткнень та ДТП, пов’язаних із водінням самокатів, кваліфікуються як адміністративне порушення. В судовому реєстрі зафіксовано 16 справ, пов’язаних з ДТП за участю електросамокатів. Кількість ДТП та нещасних випадків із електросамокатами збільшується, як збільшується й сума штрафів для водіїв такого транспорту.

За порушення ПДР за адміністративною постановою ще рік тому водії сплачували штраф 340 грн, а вже у 2021 році сума штрафу становить 850 грн.

Здебільшого водіїв самокатів притягають до відповідальності за 124 ст. адміністративного кодексу: пошкодження транспортних засобів та іншого майна. Відповідно до цієї статті, водії самокатів належать до учасників yдорожнього руху.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут