26 вересня відбудеться 14-й районний фестиваль традиційної культури «Український коровай-сузір’я». Цьогоріч він об’єднає 11 громад нововоствореного Володимир-Волинського району, тож дійство буде ще насиченішим та цікавішим, ніж у попередні роки.

Про це повідомляють на сайті Володимир-Волинської РДА.

Протягом усього фестивального дня в парку «Слов’янському» працюватимуть етнографічні майданчики, фотозони, відбуватимуться майстер-класи, виставки, ярмарок традиційної випічки, демонстрація весільних обрядів та концерт. Традиційно завершиться свято поділом пахучого короваю, випеченого дбайливими руками майстринь з різних куточків області.

Із цього приводу 2 вересня в залі засідань райдержадміністрації  відбулась робоча нарада під головуванням заступника голови райдержадміністрації  Андрія Сторонського з представниками громад, які відповідають за галузь культури щодо організації та проведення фестивалю традиційної національної культури «Український коровай сузір’я». Як  повідомив Андрій Сторонський на початку наради, у положення про фестиваль будуть внесені зміни та кожна з громад буде включена до числа його засновників, що дасть змогу проводити дане дійство на території своєї громади. Тобто надалі кожного року фестиваль відбуватиметься в іншій громаді Володимир-Волинського району. Черговість проведення буде визначена шляхом жеребкування.  В подальшому ході робочої наради до слова запросили виконуючу обов’язки начальника відділу гуманітарної політики райдержадміністрації  Галину Руденчук, яка зазначила, що з метою належної підготовки та проведення чотирнадцятого щорічного фестивалю кожна з громад повинна забезпечити роботу етнографічного майданчика в стилі притаманному кожному з регіонів району з різноманітним начинням у народному стилі, виступи фольклорних колективів, показ фрагментів весільних обрядів, різноманітні майстер-класи народних умільців, виставку фотографій «Весілля моєї бабусі» та тематичні фотозони. Як наголосила Галина Руденчук, захід традиційно розпочнеться з урочистої ходи від РДА, у якій візьмуть участь кожна з громад. Для цього учасники ходи повинні підготувати табличку з відповідною назвою своєї громади. На самкінець наради заступник голови райдержадміністрації зазначив, що попередньо планується в рамках фестивалю провести ярмарок сільськогосподарської продукції , та виставку хлібопекарських виробів.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут