За шість років, які Віктор Хиць пропрацював помічником народного депутата Ігоря Гузя, він дізнався про проблемні питання чи не кожного села. Із листопада 2020 року і  вже понад вісім місяців очолює Володимир-Волинську районну раду. Про ситуацію з фінансуванням району, поточні завдання ради, перший в Україні центр територіальної оборони, що діє в районі та ситуацію з коронавірусом – читайте далі у розмові з Вікторем Хицем.

Які першочергові завдання, приступивши до роботи, Ви перед собою ставили, і чи вдалося їх виконати?

Питання, які ставили на початку нашої новоствореної Володимир-Волинської районної ради були дуже амбітні і, практично, ми не думали, що держава не звертатиме уваги на районні ради. Це стосується не тільки новоствореного Володимир-Волинського району, а усіх районів в Україні. Це виклик, який ми прийняли з честю, бо постійно працюємо над тим, звідки і як залучити кошти.

Ми опинилися у такій ситуації, що серед усіх чотирьох районів Волинської області, наш район у найбільш невигідному становищі. Ми пройшли децентралізацію і створені нові ОТГ, тому значну частину коштів отримують безпосередньо громади. По інших районах області такої децентралізації не було проведено, тому всі ці залишки «перейшли» на рахунки новоутворених районних рад.

Коли б ми починали працювати з понад 20-ма мільйонами на рахунку, було набагато простіше. Тепер розуміємо, що на рахунку менше пів мільйона, і пробуємо вишукувати можливості для того, щоб жити і працювати, поки держава не зверне на це увагу.

Як, власне, Ви залучаєте фінанси?

Ми провели аналітику і всі майнові питання, що стосуються соціального і культурного напрямку, передали відповідно до зобов’язань перед державою до 1 липня.

Колишній Локачинський район приєднався до новоутвореного Володимир-Волинського району, на той час вирішивши всі майнові питання.

Наразі важливим є питання щодо тих об’єктів, які залишилися у власності районної ради, і які можна використовувати для залучення коштів. Нововолинськ та Володимир дуже класно використовують таку можливість шляхом здачі в оренду приміщень для бізнесу.

Я дякую своїм колегам депутатам Волинської  обласної ради Кошельнику Валентину, Бокочу Андрію, Ярославу Матвійчуку та Юрію Сиротюку, які на сьогоднішній день підтримують Володимир-Волинський район, створюючи умови для того, щоб кошти були цілеспрямовано використані з обласного бюджету. Є прекрасна взаємодія із депутатом Верховної Ради Ігорем Гузем. За минулу каденцію нардеп «затягнув» 120 мільйонів в 19-й округ. Зокрема, відремонтовані дороги Устилуг-Луцьк-Рівне, Ковель-Жовква – це великий плюс і для громади, і для району. Також турбується і про благоустрій: вікна районної ради виходять у сквер, і приємно, що народний депутат залучив кошти з державної субвенції на його окультурення.

Залучаючи владу різних рівнів спільно працюємо, взаємодіємо і стараємося робити все для якісного результату.

В Україні понад 7 років триває війна, яку ми називаємо ООС. Приємно, що саме в нашому районі створили перший в Україні навчальний центр територіальної оборони. Хто може брати участь в навчаннях?

Дійсно, знання військової техніки та вміння нею користуватися сьогодні на часі. Наш центр територіальної оборони покликаний популяризувати ставлення до зброї: володіти нею повинні не тільки військові, а й цивільні громадяни, щоб у будь-якому випадку кожен умів захищати себе, свою сім’ю, місто чи село і Україну в цілому! Ось, 14% населення Польщі мають навики територіальної оборони, втім в Україні цей напрям ще недостатньо розвинутий.

Саме тому ми створили навчальний центр територіальної оборони, який спрямований на патріотичне виховання молоді. Маємо бачення щодо розширення надання цих послуг.

Правда, депутатів районної ради ще не навчали, але в перспективі це відбудеться  за їх особистим бажанням. Двоє депутатів районної ради є «контрактниками» і наразі перебувають у зоні ООС.

Чи планується у перспективі що військовій обороні будуть навчати учнів старших класів?

КВЕДи, які ми розробили для територіальної оборони передбачають, що ми можемо проводити навчання захисту України в учбових закладах. Маємо попередні домовленості про проведення таких навчань у Ковельському та Камінь-Каширському районах. У нас є прекрасна взаємодія з головами ОТГ, зокрема, з Нововолинським головою громади Карпусом Борисом, із Пальонкою Ігорем Анатолійовичем, Володимир-Волинським міський головою, є тісна взаємодія з Устилузьким міським головою Віктором Поліщуком, також з Овадніською і Зимнівською громадами. Тут політики немає, є лише питання захисту нашої країни.

Ніколи не треба примушувати людей обороняти свою країну. Ми повинні підтримувати свій тил, керуючись патріотичними почуттями і мотивацією!

Яка з громад району, на Ваш погляд найперспективніша, і яка відверто кажучи, пасе задніх?

Потенціал є у кожній громаді, але він не завжди наочний. Велику роль відіграє депутатський корпус, у якого має бути ентузіазм до роботи для блага громади.

Кожен розуміє, що потрібно платити податки, бо від цього наповнюється бюджет і безпосередньо є розвиток громади. Я не проводжу розріз у плані хтось гірший, а хтось кращий. Чи є керівник громади хорошим менеджером – покаже час.

Дякуючи нардепу, наш район в лідерах за об’єднанням громад. Це мабуть, один із найкращих показників в Україні. З його сприяння багато дітей не тільки в містах, а й в селах, побачили, що можна гратися на гарних і зручних майданчиках. Це – позитив, і громади це відчувають. Так само, оновлення і закупівля комп’ютерів , будівництво сучасних спортивних майданчиків, освітлення.  Свого часу, ми ставили за мету, що у кожній школі І-ІІІ ступенів має бути придбаний комп’ютерний клас. Як на мене, на 99,9% це зроблено.  Якщо держава прийняла рішення, що райони треба зберегти, значить вона повинна звернути на це увагу.

Як пандемія коронавірусу вплинула на роботу районної ради? Відбулися якісь зміни: онлайн-сесії тощо?

Усі засідання у нас відбувалися наживо з дотриманням всіх протиепідемічних правил: маски, обробка рук антисептиками, замір температури.  На жаль, не обійшлося без того, що наша колишня депутат не пережила коронавірусної хвороби.  Неможливо зрозуміти всю проблему коронавірусу, якщо сам  не хворів… Треба жити сьогоднішнім днем і планувати майбутнє, потрібно йти до мети. А мета дуже проста – працювати для людей, від них не відвертатися!

Ви вакцинувалися?

Я і моя родина отримали другу дозу вакцини AstraZeneca.

Люди звертаються до вас зі своїми проблемами?

Попередньо у серпні планую об’їзд усіх 9 ОТГ та двох міських громад громад з прийомами громадян. Коли складемо графік, повідомимо про це на сайті районної ради.

Багато питань, з якими звертаються люди, вирішуємо безпосередньо на місці.

З якими питаннями найбільше звертаються?

Людям сьогодні болять питання газових служб, зокрема, те, що газовики «проникають» на територію людей і відключають газопостачання, мотивуючи нібито витоком газу. В телефонному режимі мені вдавалося вирішити це питання.

Люди хочуть нормального життя, тому фінансове питання їх турбує найчастіше. Але також дуже багато стурбовані питанням працевлаштування та адекватної заробітної плати. Більшість розуміє, що де б ти не заробляв гроші, на пенсію доведеться виходити тут, в Україні.

Як налагоджена співпраця з владою різних рівнів?

У нас прекрасний депутатський корпус. Прийшли люди з бізнесу, і ті, хто мають особистісні досягнення, тому всі націлені на результат.

Крім цього, у мене відбуваються планові зустрічі з депутатами обласної ради та депутатом Верховної Ради, на яких ми порушуємо питання розвитку району.

Всі повинні розуміти, що ланку районних рад ніхто не прибере, тому ми маємо працювати злагоджено, не зважаючи на політичні прапори.

Які завдання ставите перед собою на найближчий час?

Дуже хотів би, щоб був мир в Україні. Друге – щоб люди отримували достойну заробітну плату. Все інше – у руках нас і наших людей. Тільки доклавши максимум спільних зусиль усе в нас буде добре!

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут