Сьогодні під наглядом фахівців територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Володимира-Волинського перебувають 1030 осіб: 275 одиноких та самотньо проживаючих осіб отримали послугу догляду вдома, 15 осіб – послугу стаціонарного догляду, ще 740 пенсіонерів та осіб з інвалідністю отримали інформаційні, соціально-педагогічні послуги.

Про це повідомляють на сайті міської ради.

Про це повідомляє заступник начальника управління соціального захисту населення виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради Володимир Коломий.

 “Потреби населення у наданні соціальних послуг покриваються повністю. Всі звернення громадян стосовно їх отримання розглядаються і вирішуються вчасно. Щоденно послугами відділення користуються  в середньому від 25 до 30 осіб”, – зауважує він.

Так, серед вказаних соціальних груп визначено потреби та перелік соціальних послуг, необхідних для задоволення виявлених потреб:

  • догляд вдома,
  • догляд стаціонарний,
  • педагогічна послуга «Університет ІІІ віку» (тимчасово не надається через запровадження карантину на території України),
  • допомога в організації денної зайнятості та дозвілля,
  • комплекс соціально-побутових послуг мультидисциплінарною командою, участь у клубах за інтересами,
  • інформаційні послуги.

У відділенні працює один соціальний працівник, 25 соціальних робітників – в місті та 6 соціальних робітників у сільській місцевості.

Із початку року надано послуг 275 особам, з них 30 особам з майже повністю втраченою групою рухової активності, 12,4 тисячі безоплатних соціальних послуг одиноким громадянам та 122 послуги на платній основі на суму 2,2 тисяч гривень.

Для осіб, які обслуговуються відділенням, проводять заходи з відзначення та вшанування визначних свят і ювілейних дат. Маломобільних осіб з нагоди свят відвідують за місцем проживання.

Фахівцями відділення інноваційних та соціально-побутових послуг з початку року здійснено обслуговування 740 осіб та надано 1,8 тисячі інформаційних, соціально-педагогічних, соціально-побутових послуг.

Також у терцентрі проводиться комплекс заходів, спрямованих на розширення культурних контактів та соціальних зв’язків пенсіонерів, розвиток їх різнобічних інтересів і потреб, залучення до активної участі у житті громади для розкриття здібностей та талантів. Соціальні послуги, які тут надають, спрямовані на пропаганду активного, здорового способу життя та формування позитивного світогляду, збереження фізичної, психічної і соціальної активності пенсіонерів.

У межах Програми соціального захисту населення Володимир-Волинської міської територіальної громади на 2021-2025 роки через структурні підрозділи територіального центру соціального обслуговування проводиться надання додаткових, до встановлених державою, соціальних гарантій для осіб похилого віку, ветеранів війни та праці, дітей війни (послуги  з виконання ремонтних робіт квартир (будинків), доставки, розпилювання та рубання дров, перукарські послуги).

На виконання наказу Мінсоцполітики «Про порядок організації мультидисциплінарного підходу з надання соціальних послуг у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» із 2012 року застосовується мультидисциплінарний підхід з надання соціальних послуг за місцем проживання підопічним терцентру із значно зниженою і майже втраченою групою рухової активності. Створено мультидисциплінарну команду з восьми осіб, склад якої може змінюватися в залежності від того, які послуги необхідні підопічним.

У відділенні стаціонарного догляду для постійного проживання на повному державному утриманні перебувають 15 осіб. Всі підопічні відділення стаціонарного догляду одержують необхідні їм соціальні послуги та відповідно до встановлених норм забезпечуються одягом, взуттям, постільною білизною, м’яким і твердим інвентарем та столовим посудом, раціональним п’ятиразовим харчуванням.

 

На території відділення забезпечується чистота та порядок. У приміщенні відділення дотримано всіх протиепідемічних заходів щодо коронавірусної інфекції, а також вимог пожежної безпеки, підтримується в робочому стані пожежна сигналізація з виведенням сигналу на пункт центрального пожежного спостереження”, – зазначає Володимир Коломий.

Також у територіальному центрі працює психолог. Підопічні територіального центру мають змогу відвідувати групові тренінги, під час яких формується здатність простіше і легше ставитись до себе та оточуючих, свого життя, до відносин у сім’ї. Кожен, хто відчуває психоемоційне виснаження, переживає стрес, кому дошкуляють застарілі психологічні травми, може знайти розраду та підтримку, а також отримати психологічну допомогу.

Одним із пріоритетних напрямків роботи територіального центру соціального обслуговування є виявлення одиноких, самотньо проживаючих громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, які потребують сторонньої допомоги, визначення їх індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні та забезпечення якісного надання соціальних послуг.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут