ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» та його структурними підрозділами в містах та районах області були проведені лабораторні дослідження питної води за показниками безпечності і якості.

За результатами таких досліджень у 2020 році питома вага невідповідних проб води централізованого водопостачання за бактеріологічними показниками становить 4,7%, за санітарно-хімічними показниками – 17,1%. Такі показники відзначаються в останні роки (з незначними відхиленнями).

Невідповідність гігієнічним нормативам значної кількості проб питної води виявлена на локальних, сільських, відомчих водопроводах. Крім того, зношеність водогонів теж впливає на погіршення якості питної води.

Залишкової кількості пестицидів, поверхнево-активних речовин у досліджених пробах питної водопровідної води не виявлено.

Показники безпечності та якості питної води децентралізованого водопостачання у 2020 році дещо погіршились проти попереднього року. Питома вага відхилень проб питної води за бактеріологічними показниками становить 8%, а за санітарно-хімічними показниками понад 27%.

Результати дослідження показали також значну кількість проб води колодязів з надмірним вмістом нітратів — понад 25%.

Невідповідні проби за показниками якості і безпечності питної води джерел децентралізованого водопостачання встановлено майже в усіх районах області. Вище середньообласного ці показники у Володимир-ВолинськомуКамінь-КаширськомуРатнівськомуКовельськомуЛюбешівськомуСтаровижівськомуШацькому районах.

При проведенні вірусологічних, паразитологічних, радіологічних досліджень питної води відхилень від гігієнічних нормативів не виявлено.

За результатами отриманих невідповідних проб питної води відповідальним особам рекомендовано не допускати вживання води, котра не відповідає гігієнічним вимогам за надмірним вмістом нітратів. Вживати після кип’ятіння при відхиленнях за мікробіологічними показниками. Надані рекомендації щодо проведення очистки та дезінфекції джерел водопостачання, водопровідної мережі, забезпечення контролю якості і безпечності питної води.

Інфекційних захворювань, пов’язаних з водним фактором передачі збудників в області не зареєстровано.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут