На Волині, як і в Україні в цілому, значно зросла захворюваність гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ).

Про це інформує ДУ “Волинський ОЛЦ МОЗ України” та МОЗ України.

Протягом минулого тижня на ГРВІ, в тому числі на коронавірусну інфекцію, захворіло близько 7,8 тис. волинян, що на 47% більше ніж попереднього тижня (5,2 тис.). Інтенсивний показник захворюваності становить 754,2 на 100 тисяч населення, що на 14% перевищує середній по Україні (661,7 на 100 тис. населення). Епідемічний показник захворюваності по області перевищено на 31%, для порівняння, на попередньому тижні він був на 11% нижчим від епідемічного порогу.

У м. Луцьку захворюваність зросла на 63%, поріг перевищено на 48%. В районах зареєстрована активність різної інтенсивності, епідемічний поріг перевищено у Володимир-Волинському районі (на 50%), Ківерцівському районі (+26%), Любешівському районі (+16%) та Луцькому районі (+15%), на усіх інших територіях зберігається передепідемічний рівень активності.

Не зважаючи на канікули, за останній тиждень кількість захворілих дітей збільшилась  на  34%  і становить  3,4 тис. проти 2,5 тис. попереднього тижня.

Понад двох відсотків від загальної кількості захворілих госпіталізовано, переважно це дорослі особи (80%). Летальних випадків від грипу не зареєстровано.

З початку епідемічного сезону перехворіло понад 120 тис. волинян –  це майже 12% населення області.

Всього на Волині проти грипу вакциновано близько 3 тис. осіб, із них 61%  це особи із групи ризику  (персонал медичних закладів, діти віком від 6 міс.  до 5 років, особи з хронічними захворюваннями, особи віком понад 65 років).

Поряд із проведенням ПЛР-тестування на SARS-CoV-2, вірусологічна лабораторія обласного лабораторного центру проводить дослідження на виявлення вірусів грипу А і грипу В. Протягом останнього тижня протестовано близько 100 хворих, вірусів грипу не виявлено, натомість в Україні визначені віруси грипу А не субтиповані.

В області встановлено циркуляцію інших вірусів респіраторної групи: (риновіруси, парагрип, сезонний коронавірус 229Е, ОС43,  метапневмовіруси,  аденовіруси та бокавіруси).

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут