Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, який запроваджує серйозні зміни для водіїв та частково для пішоходів.

Про це інформує Yavp.pl інформує, що саме змінилося і як це стосуватиметься учасників дорожнього руху. Закон набере чинності з 1 червня 2021 року.

Дистанція по-новому

Однією з основних причин аварій є недотримання безпечної дистанції між транспортними засобами. Відтак нові правила передбачають, що безпечна відстань між транспортом на автострадах та швидкісних магістралях повинна складати половину поточної швидкості.

На практиці це означає, що водієві, який рухається, наприклад, зі швидкістю 100 км/год, доведеться триматися на 50 м позаду автомобіля, що знаходиться попереду. На швидкості 120 км/год – на 60 м позаду, 140 км/год – 70 м і т.д.Це правило, зрозуміло, не діятиме у випадках обгону.

Повільніша їзда вночі

Ще одна зміна стосується зменшення швидкості руху на забудованій території в нічний час. Нові правила передбачають, що максимально допустима швидкість транспортних засобів у зоні забудови повинна складати 50 км/год в будь-який час доби. Поки що населених пунктах ще дозволяється їздити 60 км/год між 23:00 та 5:00. В інший час доби – 50 км/год.

Нові привілеї пішоходів

Чи не найбільш контроверсійне нововведення до правил дорожнього руху в Польщі стосується привілеїв пішоходів. Тепер вони матимуть перевагу в русі ще до того, як їхня нога ступить на “зебру”. Водіям доведеться додатково зменшувати швидкість та “забезпечувати безпечний перехід дороги” не тільки людині, яка вже почала це робити, а навіть тим пішоходам, які стоять перед переходом або тільки наближаються до нього. Як все виглядатиме на практиці, покаже час.

Водночас нове правило щодо пріоритету на пішохідному переході не поширюватиметься на трамваї. Автори поправок пояснюють це тим, що гальмівний шлях середнього трамвая з повним набором пасажирів у кілька разів довший, ніж у автомобіля, що їде з такою ж швидкістю. До того ж у разі зіткнення з трамваєм у пішохода майже немає шансів вижити.

По “зебрі” без мобілки

Зміни до ПДР забороняють пішоходам користуватися мобільними телефонами та “іншими пристроями, які погіршують правильне сприйняття, особливо візуальне” під час переходу дороги чи колії у визначених для цього місцях.

 

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут