В Україні за тонування машин, за якого лобове скло пропускає менше 75% світла, а бічні – 70%, можуть оштрафувати на 340 грн, а за повторне порушення – забрати права на 3-6 місяців.

Про це OBOZREVATEL заявив приватний адвокат Юрій Прохода.

За його словами, щоб встановити, чи є порушення чи ні, необхідно заміряти світлопропускну здатність скла спеціальним приладом (тауметром).

«Прилад повинен відповідати стандартам, мати документи на перевірку, сертифікацію. А найголовніше, він повинен бути внесений в офіційний перелік приладів, які дозволяються для цієї перевірки. Сьогодні жоден такий прилад не внесений до офіційного переліку МВС. Як, до речі, і прилади для виміру швидкості. Не виключаю, що поодинокі випадки штрафів зустрічаються, але вони надумані, необґрунтовані і не можуть бути технічно підтверджені», – говорить Прохода.

За словами адвоката, відповідальність за неправильне тонування в Кодексі про адміністративні правопорушення окремим пунктом не прописана. Її відносять до порушень технічної експлуатації транспортних засобів. Штраф за це – 340 грн на перший раз, позбавлення прав на термін від 3 до 6 місяців або арешт на 5-10 діб – на другий.

За інформацією Юрія Проходи, вже закуплені і будуть працювати на дорогах автомобілі зі спеціальним обладнанням, які зможуть перевіряти світлопропускну здатність скла. Але як скоро це буде, і чи буде поширюватися на легкові авто – поки інформації немає.

Тонувати скло автомобіля в Україні можна. Але важливо, щоб з вулиці було добре видно водія та пасажира, а з машини – дорогу. За правилами, лобове скло має пропускати 75% світла, бічні – 70%, до заднього скла особливих вимог немає. Дзеркальне тонування заборонене для всіх.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут