У 2021 році пенсіонери отримуватимуть дещо вищі пенсії, а деякі категорії отримують ще й надбавки. Крім того, зросте пенсійний вік для жінок.

Про це інформує 24 канал.

Мінімальна пенсія 2021

Мінімальна пенсія зросла ще у грудні 2020 року, адже тоді підвищився прожитковий мінімум, що передбачили у держбюджеті. Тож поки що розмір залишається без змін – 1 769 гривень.

Цьогоріч планують двічі підняти мінімальну пенсію:

З 1 липня 2021 року – 1 854 гривні;

З 1 грудня 2021 року – 1 934 гривні.

Мінімальна пенсія для осіб з повним стажем

Пенсіонери віком від 65 років зі страховим стажем 30 років (жінки) та 35 років (чоловіки), мінімально отримуватимуть 2 600 гривень у 2021 році. Це на 500 гривень більше, ніж вони отримували минулого року, йдеться на сайті Мінсоцполітики.

Умови виходу на пенсію

Нагадаємо, щоб отримувати пенсію за віком в Україні, необхідно досягти пенсійного віку та отримати відповідний страховий стаж.

Пенсійний вік

Пенсійний вік для чоловіків – незмінний: вони мають право виходу на пенсію рівно у 60 років.

Натомість жінки могли виходити на пів року раніше. Та з 1 квітня 2021 року жінки зможуть вийти на пенсію лише у 60 років.

Це передбачили законом про пенсійне страхування.

Страховий стаж

На пенсію можуть очікувати лише ті українці, які мають стаж 28 років, але не трудовий, а страховий.

Що це означає?

Страховий стаж – це не скільки часу людина працювала, а скільки часу вона чи її роботодавець сплачували страхові внески. Іншими словами, це кількість місяців, за які людина платила єдиний соціальний внесок. Наразі мінімальний ЄСВ становить 1 320 гривень.

Якщо не вистачає стажу, є 3 варіанти:

1. Докупити стаж. Але це варто робити, якщо не вистачає зовсім трохи, адже така покупка не з дешевих. Один рік коштує понад 30 тисяч гривень за підрахунками журналістів.

2. Вийти на пенсію пізніше. Для отримання пенсії у 63 роки вимога до страхового стажу зменшується до 18 років, а якщо вийти на пенсію у 65 років – то потрібно мати 15 років стажу.

3. Податися на соціальну допомогу. Потрібно звертатися в органи соцзахисту, які перевірять чи справді люди, які досягли пенсійного віку і не мають права на пенсію, є малозабезпеченими.

Індексація пенсій 2021

Індексацію пенсій планують проводити щорічно до 1 березня. Відповідне рішення можуть прийняти у Раді, повідомили на Урядовому порталі.

За словами прем’єра, уряд пропонує зробити все прозоро й встановити чіткі терміни, коли повинна відбуватись індексація.

«Крім того, законопроєктом пропонується врегулювати несправедливість, коли окремим категоріям громадян пенсії просто не індексувалися», – сказав Шмигаль.

Водночас економіст Павло Кухта попереджає, що прикріплення індексації до дати буде сильно тиснути на бюджет та створить загрозу.

“Цілком можливо, що в якийсь момент уряд просто не зможе цю вимогу виконати. Тоді почнеться застосування типових для наших реалій інструментів балансування бюджету – зупинки норм пенсійного законодавства законом про державний бюджет. Ними можна взагалі призупинити індексацію”, – написав Кухта.

Проте ні дата, ні розмір індексації у 2021 році поки що невідомі. Нагадаємо, відсоток індексації залежить від інфляції та темпів росту зарплати за попередній рік.

Доплати пенсіонерам

Ще у 2020 році пенсіонерам, які досягли 80 років, почали платити надбавку у розмірі 500 гривень.

З 1 липня 2021 року планують запровадити надбавки до пенсій пенсіонерам, які мають 75 років та більше. Розмір доплати становитиме 400 гривень.

Накопичувальна пенсія

Очікують, що у 2021 році Україна нарешті прийме на законодавчому рівні впровадження другого рівня пенсійної реформи – накопичувальних пенсій.

Проте, як раніше повідомила очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна, пенсійну реформу на цьому етапі зможуть запустити не раніше 2023 року.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут