Сьогодні вчені з’ясували, чому біль негативно позначається на пам’яті. Видання Neuropsychologia опублікувало результати наукової роботи вчених із США та Австралії, передає іtech.

Для цього дослідники провели експеримент, в який було залучено близько 416 здорових дорослих людей. Відзначається, що 228 з них за тиждень до дослідження зіткнулися з болем в організмі. Метою дослідження стояло тестування робочої пам’яті. Учасникам демонстрували серію букв на екрані, яку необхідно було запам’ятати. Так, рівень робочої пам’яті вираховувався із здатності запам’ятати якомога більше послідовностей літер.

В результаті з’ясувалося, що здорові учасники, які відчували біль протягом тижня до початку дослідження, показали найгірший результат, ніж ті які не зіткнулися з болем. За словами вчених, фізичний біль провокує роботу певних областей в центрі лобової кори головного мозку і процес цей здійснюється в момент виконання тестів. Відповідна область відповідальна за відчуття болю, афективний дистрес і когнітивні функції.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут