Українці зможуть достроково оформити пенсію в разі, якщо вони були звільнені напередодні досягнення пенсійного віку (58,5 років і старше). Водночас в Міністерстві соціальної політики розповіли, як будуть змінюватися пенсійні виплати в 2021, які планують підвищити деяким громадянам в січні. Програма підвищення пенсій в наступному році буде проходити в кілька етапів.

Про це з посиланням на законопроєкт про «Удосконалення пенсійного законодавства», який 27 січня затвердив Кабінет міністрів,  пише Обозреватель.

Повідомляється, що в 50 років на заслужений відпочинок виходитимуть матері, які виховують дитину з рідкісним захворюванням, але без інвалідності. Батьки за згодою з матерями зможуть виходити на пенсію в 55 років з тієї ж причини.

Що пропонують:

– дозволити на 1,5 роки раніше виходити на пенсію тим, кого звільнять в 58,5 років або пізніше за умови, якщо у них є необхідний стаж (в цьому році 28 років);

– матері п’яти дітей, жінки, у яких є дитина з рідкісним захворюванням, зможуть виходити на пенсію в 50 років. На вибір таким же правом може скористатися і чоловік, але йому доведеться працювати до 55 років;

– щорічну індексацію пенсій проводитимуть 1 березня.

Крім того, на стипендії дітям-сиротам встановлять підвищення на рівні 150% прожиткового мінімуму. Загальний розмір пенсії буде на рівні 3 тис. грн.

Під час осучаснення на 11% підвищать розрахунковий розмір середньої зарплати за три роки, на підставі якої вважається пенсія. Однак при цьому підвищувати будуть тільки розрахунковий розмір. Тобто без урахування надбавок за наднормовий стаж, доплат для окремих категорій тощо.

Нововведення не торкнеться:

– тих, хто за формулою заробив на пенсію, розмір якої менше ніж 11% від мінімальної;

– тих, хто зараз отримує максимальну пенсію.

Також в 63 роки на пенсію тепер зможуть вийти українці з робочим стажем 18 років, а в 65 – особи при наявності від 15 років стажу.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут