Європарламент на рівні комітету з праці схвалив пропозицію про те, щоб на рівні законодавства закріпити право працівників не відповідати на дзвінки та повідомлення роботодавця в неробочий час.

Резолюцію, прийняту ще 1 грудня, підтримали 31 голосами за, тоді як проти голосували 6 і ще 18 – утрималися, – інформує “Я і закон”.

Документ закликає Єврокомісію внести проект Директиви ЄС про право вимикати засоби комунікації, оскільки зараз це не прописано в законодавстві належним чином.

Євродепутати відзначають, що можливість «залишити роботу на роботі» повинна бути фундаментальним правом, щоб працівники могли не реагувати на робочі завдання і комунікацію в неробочий час без наслідків для себе.

У резолюції йдеться, що культура, яка схвалює перебування на зв’язку 24/7, разом з очікуваннями роботодавця, що працівник повинен бути доступним завжди, може негативно впливати на баланс між роботою та особистим життям, на фізичне і ментальне здоров’я людей і задоволеність життям.

Європарламентарі відзначають, що це стало особливо гострим питанням в умовах епідемії коронавірусу, коли ще більше людей почали працювати з дому і кордон між перебуванням «дому» і «на роботі» фактично зникла.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут