Українці стали робити менше тестів на коронавірус. Міністерство охорони здоров’я розширить перелік симптомів задля безкоштовного тестування.

Про це повідомив на брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“Минулого тижня було виявлено 78 719 випадків захворювання на коронавірусну хворобу. Позаминулого тижня – 89 322 випадки. Минулого тижня було зроблено методом ПЛР 244 391 тестування – це менше, ніж було на позаминулому тижні, де було 279 189. У лікарнях на госпіталізації у нас сьогодні перебувають 27 393 пацієнти проти 28 163 пацієнтів, які були позаминулого тижня. Мушу роз’яснити, тому що зараз багато людей говорять про кількість тестувань, маніпуляції зі статистикою і таке інше. У нас суттєво зменшилася кількість людей, які звертаються за тестуванням, які мають ознаки коронавірусної хвороби. Саме такий алгоритм у нас був” – сказав Степанов.

Міністр пояснив, що у відомстві змінили підходи до тестування. Необхідно тестувати будь-яких людей, які мають ознаки респіраторного захворювання. Також додали експрес-тести – тести на антиген, якими теж потрібно тестувати людей.

“Завтра буде відповідний роз’яснювальний алгоритм: як люди можуть протестуватися, у тому числі й контактні хворі, у який спосіб, де саме вони можуть зробити тести. Для того, щоб у нас збільшувалася кількість тестувань і відповідно більше верифікувати наших (хворих) громадян і контактних хворих. Потужності наших лабораторій ми суттєво збільшили, нам треба розширити перелік громадян, які мають доступ до тестування”, – додав Степанов.

Голова МОЗ зазначив, що зміни алгоритму означають, що збільшиться кількість людей, яких держава тестуватиме безкоштовно. Тепер робитимуть тести людям із ознаками ГРЗ, адже симптоми коронавірусної хвороби відрізняються у хворих.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут