Кабінет Міністрів України спростив процедуру відкриття банківського рахунку для одержувачів пенсій та грошової допомоги.

Як  передає УНІАН, відповідну постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» уряд прийняв під час сьогоднішнього засідання.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, це ще один крок для спрощення соціальної сфери – впровадження політики одного звернення в питанні призначення пенсій.

«Як це було раніше – потрібно було йти до Пенсійного фонду, потім до банку для відкриття рахунку, потім чекати, потім знову до банку. Це була ціла процедура, вона була досить обтяжлива, і під час коронавірусу процедура стала ще й дуже небезпечною. Тепер має запрацювати політика одного звернення, коли людина просто звертається до Пенсійного фонду, далі за зверненням самого фонду або органу соціального захисту буде відкрито рахунок у банку», – сказав Шмигаль.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, спрощення процедури відкриття поточних рахунків одержувачам пенсій та грошової допомоги передбачає можливість відкриття таких рахунків уповноваженими банками за бажанням одержувача за зверненням органів Пенсійного фонду та органів соціального захисту населення.

Зазначається, що такі зміни необхідні для зменшення кількості відвідувань громадянами установ при призначенні пенсії або грошової допомоги у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби, особливо небезпечної для осіб похилого віку.

«Для відкриття такого рахунку потрібно буде лише один раз звернутися до органу Пенсійного фонду України або органу соціального захисту населення, що сприятиме вибору одержувачами способу отримання виплат через поточні рахунки в уповноважених банках, поширенню практики використання безготівкових розрахунків і, відповідно, зменшенню контактів з іншими особами», – йдеться в пояснювальній записці до проекту постанови.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут