У міській раді Володимира-Волинського жартують, що якби Петро Саганюк вірив у прогнози та різноманітні соціальні опитування напередодні виборів, то  ніколи би їх не виграв. Він – чи не єдиний з кандидатів у мери, хто не працює на свій імідж, бо імідж працює на нього. А все тому, що з електоратом він бачиться не за місяць до виборів, а щодня. Міський голова переконаний:  якщо йдеться про благо громади, політичні амбіції слід відкинути. На ці та інші теми говоримо сьогодні в нашій розмові, пише “Місто вечірнє”.

Петре Даниловичу, що, на ваш погляд, є пріоритетним у роботі міського голови?

Найперше це робота з людьми. У цей понеділок на прийом до мене прийшли двадцять сім мешканців Володимира-Волинського та району. Багато з них звертаються за матеріальною допомогою, є також звернення зі скаргами, на які треба реагувати. Часто трапляються випадки, коли молодь не може знайти роботу. Скажу вам, що працевлаштував десятки молодих людей. Допомагати містянам – така моя місія. Більшість питань вирішуємо оперативно.

Коли Володимир-Волинський стане цивілізованим  містом без міжусобних війн? Говорю про те, що відбувається просто зараз. Подейкують, щоб «увірвати»  голосів виборців на місцевих виборах, одного з кандидатів на міського голову представляють мешканцям як вашого «ставленика».

Бачите, якось в один момент  усі відчули, що можуть бути політиками високого рівня. Щоб привернути до себе увагу, до яких тільки методів не вдаються. Дехто вбачає в особі міського голови найбільшого опонента і  у них немає більше варіантів, як поливати брудом і мене, й мою команду. Якби вони думали про людей, то розуміли б, що політика була, є і буде, однак міжусобні війни не мають впливати на ситуацію в місті. Треба докладати максимум зусиль для  соціально-економічного розвитку Володимира-Волинського не тільки перед виборами. З рештою, люди в нас розумні і самі все бачать, хто і скільки вклав у його розвиток. Сподіваюсь, що виборці мене почують: моя справа — це добробут всіх мешканців  Володимира-Волинського.

Якщо вже торкнулися цієї теми, то не можна не згадати важливі проекти, які реалізовують у княжому місті. Одним із них є сучасна рекреаційна зона на річці Риловиця, на облаштування якої левову частку фінансування спрямували з місцевого бюджету.

Загальна вартість запланованих робіт – 6 мільйонів 700 тисяч гривень, з міського бюджету ми виділили більше 5 мільйонів. Із них уже було використано більше мільйона з держбюджету та майже три мільйони з міської казни.

Ці кошти спрямували на розчищення русла річки, вкладання бруківки на острові, облаштування зовнішнього освітлення, підходів до зони відпочинку, влаштування зелених зон, виготовлення та встановлення лавок, придбання камер відеонагляду. Влітку місто дбає про обкошування цієї території. Приємно, що рекреаційна зона біля Риловиці стала справжньою родзинкою нашого древнього Володимира.

Нарешті запустили українсько-польський проект щодо ремонту дороги Устилуг-Володимир-Волинський. Ви не раз наголошували, що місто готове усіляко сприяти проведенню ремонтних робіт.

Роботи на одній з найбільш протяжних вулиць у місті – Устилузькій – стартували 9 вересня. Ремонт виконують дві бригади польської фірми “Дрогбуд”. Мав нагоду обговорити етапи ремонту дорожнього покриття спільно з президентом польської компанії “Дробуд” Здзіславом Новаком, директором представництва компанії “Дрогбуд” в Україні Валерієм П’ятаком, керівником філії “Володимир-Волинська ДЕД” Миколою Хільчуком, заступником начальника Служби автомобільних доріг у Волинській області Ншаном Антоняном.

Минулого тижня в межах Володимира-Волинського почали класти перший чорновий шар асфальту. Тротуари біля відремонтованої дороги облаштуємо коштами міської ради. На частину робіт вже завершується виготовлення проектно-кошторисної документації.

Як бачите, одні дороги ремонтуються, інші – руйнуються, тому що виходять терміни експлуатації . І так постійно. Щодо ремонтів міських доріг, то, безумовно, ми збавили темпи, але все ж йдемо у правильному напрямку. На ці процеси вплинула епідемія, під час якої усі кошти резерву спрямували для боротьби з коронавірусом.

Що потрібно зробити, щоб епідемія не розповсюджувалася?

На жаль, одноосібно ми не в змозі вирішити цю проблему. Міська влада робить все, що може, щоб зупинити поширення коронавірусу. Окремо хотів би подякувати нашим медпрацівникам, які якісно виконують свої обов’язки. Але все залежить від нас самих. Дуже прикро, що в громадському транспорті люди  їздять без масок, продавці і покупці теж не користуються засобами індивідуального захисту. У нинішній непростій ситуації не можна почуватися так безпечно. Треба мобілізуватися, бо лише  разом зможемо подолати цю недугу. Користуючись нагодою, ще раз закликаю наших мешканців неухильно дотримуватися протиепідемічних вимог.

Знаю, що для вас перше  місце займає питання безпеки дітей в умовах пандемії. Ви не раз наголошували, що недопустимо, аби у випадку підозри на коронавірус дитина чекала ПЛР-результатів більше тижня.

Я говорив, що місто буде усіляко сприяти пришвидшенню тестування дітей із можливістю звернень в приватні установи для визначення ПЛР-результатів. Ми готові виділити фінансування на оперативне проведення тесту дітям в разі потреби. Робимо все, щоб діти під час перебування у закладах освіти змогли уникнути небезпеки. Задля того, щоб не допустити поширення інфекції, у Володимирі-Волинському раніше розпочали осінні канікули. Якщо є можливість вберегти дитину від групових контактів, поки ситуація не стане більш безпечною, то було б виваженим так і зробити.

Як у місті мотивують або ж заохочують перспективних дітей та молодь?

Наші талановиті земляки отримують сертифікати на виплату стипендії Володимир-Волинської міської ради. Розмір стипендії, яку молодь отримуватиме з вересня по травень, становить 300 гривень для учнів, 500 – для студентів. Сертифікати на стипендії вручили двадцятьом молодим людям, яких відзначили за високий рівень знань, перемоги в олімпіадах, активну участь в громадському житті міста.

Також депутатами було прийняте рішення про призначення та виплату стипендій  Володимир-Волинської міської ради для обдарованої молоді «Майбутнє Володимира». Так ми відзначили талановитих молодих людей, які мають здобутки в галузях навчальної, науково-дослідницької, краєзнавчої роботи, творчої, спортивної, трудової та громадської діяльності. У місті таких стипендіатів є 10. Треба відзначати і тих учнів, які здобули максимальні бали під час зовнішнього незалежного оцінювання.

Молодь – це наше майбутнє. Треба розуміти, що доля України великою мірою залежить від молодих та перспективних, тому ми маємо докласти максимум зусиль, щоб дати їм поштовх до нових перемог.

На сьогодні пріоритетним напрямом діяльності влади  у Володимирі-Волинському лишається забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Знаємо, що влітку у вас була важлива подія – вручення ключів від квартири мешканцю із цієї категорії.

Так, в липні цього року особисто вручив ключі від житла позбавленому батьківського піклування 22-річному Олександру Бакуну. Помешкання було придбане за рахунок субвенції з державного бюджету. Ми приклали чимало зусиль, щоб Олександр став щасливим власником однокімнатної квартири з усіма зручностями. А ще соціальну однокімнатну квартиру отримав вихованець дитячого будинку сімейного типу Максим Ластенко.

Міська рада останнім часом приділяє багато уваги локальній історії: проводяться реконструкції минулих подій,встановлюються рекорди, пов’язані з історією княжого граду. З чим це пов’язано?

Не тільки тепер, а й десять, двадцять, сто років тому володимирчани знали і любили свою історію. Бо щоб не робити помилок в майбутньому, мусимо знати своє минуле. Тому розвиток історичних локацій, відновлення історичної справедливості — все це важливо для Володимира-Волинського і його мешканців.  Нещодавно у нас проводили презентацію нового арт-маршруту «Володимир мистецький».  Для усіх мешканців та гостей міста це нова можливість дізнатися про творчих та креативних людей Володимира, надихнутися їхніми роботами, аналогів яким немає не лише в Україні, а й світі.

Розмовляла Юлія Ховайло

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут