Чому капітальний ремонт площі є актуальнішим, ніж її реконструкція, та про те, які кроки були зроблені для її оновлення, повідомив начальник управління житлово-комунального господарства і будівництва виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради Віктор Фіщук.

Перед виборами у соціальних мережах традиційно побільшало важливих обіцянок кандидатів, якими вони завойовують підтримку електорату. Щоб зацікавити володимир-волинську аудиторію, для неї підготували тему реконструкції площі Героїв. Для цього у соцмережах та в підконтрольних політикам ЗМІ активно розповсюджуються картинки, якою мала б бути площа міста на сучасний погляд фахівців-архітекторів, приналежних до окремих партій. Відповідно, першочерговим знову стало питання так званої її реконструкції.

Для проведення реконструкції обов’язковою умовою є оформлення права власності на земельну ділянку, на якій розташований об’єкт. Центральна площа Володимира-Волинського географічно розташована в межах історико-культурного заповідника і для її реконструкції потрібно отримати погодження Кабінету Міністрів України, що є складною процедурою та займе немало часу. Бо  обов’язковою умовою у випадку таких робіт є також і археологічні вишукування.

Саме тому управлінням ЖКГ і будівництва з дотриманням усіх передбачених законом норм двічі було оголошено тендер на розробку Проектно-кошторисної документації не на реконструкцію, а на капітальний ремонт площі Героїв, що по суті означає приведення до належного технічного стану уже існуючого об’єкту і суттєво скорочує як термін виконання ремонтних робіт, так  і їх вартість.

Керівник управління, яке виступає замовником робіт щодо цього об’єкту, Віктор Фіщук повідомляє, що з усіма власниками та балансоутримувачами інженерних комунікацій на території площі проведено практичні консультації про необхідність їх заміни. До того ж для оновлення центральної площі міста міська рада вже зробила перші кроки:

  • Управлінням містобудування та архітектури на просторах інтернет-ресурсів оголошено конкурс пропозицій майбутнього вигляду площі для врахування їх (поданих пропозицій) у розробці візуалізації зовнішнього благоустрою.
  • Усі подані пропозиції обговорено і детально розглянуто на засіданнях художньої ради, створеної для розробки концепції ремонту площі комісії, та в соцмережах.
  • За результатами довготривалих тендерних процедур визначено переможця і укладено договір з ним. Однією з умов договору є авансовий платіж виконавцю робіт в розмірі не більше 30% від загальної його вартості.
  • З адміністрацією проектної організації наразі проводиться предметний діалог, оскільки підрядником не в повному обсязі враховані усі пропозиції замовника.
  • Детальний аналіз поданих проектною організацією проектних рішень не відповідає умовам технічного завдання на розробку проекту. Виходячи з цього – проектній організації черговий раз вказано на недоліки.

Виконавчі органи міської ради діють в межах, визначених законом для отримання фахового, комплексного проектного рішення щодо капітального ремонту території площі Героїв. Лише після підготовки проектно-кошторисної документації буде винесена концепція проведення такого ремонту з визначенням етапів, термінів, вартості робіт. Все решта – свідомі маніпуляції людей, які використовують питання оновлення площі у своїй передвиборчій агітації.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=793502211435230&id=100023263761480

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут