Трапляється, що за кордоном паспорт гублять чи втрачають. Як пoвідoмляє Yavp.pl, покрокову інструкцію в разі втрати (крадіжка, загублення) закордонного паспорту оприлюднило МЗС України на своїй Facebook-сторінці.

  1. Потрібно звернутися до найближчого відділу місцевої поліції та отримати довідку або інший офіційний документ про те, що ви заявили про втрату паспорта. Чекати, поки поліція буде розшукувати втрачений паспорт, не обов’язково!!!
  2. Взяти довідки й прийти з нею до найближчої консульськоїу станови. Незайвим буде захопити із собою всі наявні у вас документи, що підтверджують громадянство України або просто посвідчують особу (наприклад, внутрішній паспорт громадянина України). Стануть у нагоді і копії подібних документів. Все це допоможе консулу та прискорить процедуру.
  3. Після того, як належність до громадянства України буде підтверджена,  консул оформить посвідчення особи на повернення в Україну (також відоме як “білий паспорт” – через колір обкладинки).

Що таке і як діє посвідчення особи на повернення в Україну?

Це спрощений варіант паспорта, термін дії якого не перевищує 30 днів. Цей документ дає право лише повернутися в Україну. Подорожувати по світу з ним не вийде.

Посвідчення особи на повернення в Україну можна оформити позачергово в консульских установах у дні та години прийому громадян. Консульський збір за надання цієї послуги складає 125 злотих.

В яких випадках ще оформлюється посвідчення на повернення в Україну?

Окрім випадків втрати закордонного паспорту, такий документ може бути виданий ще в 3-х випадках:

  • закінчення строку дії існуючого закордонного паспорта;
  • пошкодження чинного закордонного паспорта;
  • якщо громадянин України ніколи раніше не оформлював закордонний паспорт (у т.ч. для новонароджених дітей).

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут