В Україні активізувалися випадки розміщення шахрайських пристроїв (скрімінгів) на банкомати. Спеціальні прилади допомагають зловмисникам робити дублікат карти. Щоб не потрапити на вудку шахраїв, недостатньо користуватися тими банкоматами, які розміщені в супермаркетах.

Як розповіла OBOZREVATEL заступниця директора «ЄМА» Олеся Данильченко, більшість скрімінгів встановлюють саме в банкоматах у магазинах і супермаркетах. А щоб зберегти свої кошти, експертка радить дотримуватися декількох правил.

Встановити ліміт на зняття готівки в банкоматі. У банківському додатку на ту картку, яку ви носите з собою, встановіть обмеження в 200-300 грн. Навіть якщо шахраї зможуть вкрасти дані, всі гроші роздобути вони не зможуть.

Попросити банк випустити картку з чіпом. Такі картки частіше коштують дорожче, але зняти з них дублікат значно складніше.

Прикривати рукою клавіатуру банкомату, коли набираєте пін-код. Якщо на пристрої встановлено камеру, вона не зможе «підглянути», які цифри ви набираєте.

Також важливо оглядати банкомат перед тим, як його використовувати. Але якщо скімінг внутрішній, його помітити неможливо. Данильченко каже: навіть вона, працюючи експертом із безпеки, не завжди може на вигляд «упізнати» скімінговий пристрій.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут