На Волині зареєстровано перший цьогоріч лабораторно підтверджений випадок захворювання на хворобу Лайма (кліщовий лаймбореліоз).

Про це повідомили в пресслужбі Волинського лабораторного центру, передає Волинь24.

Захворів мешканець Ратнівського району. В ході епідеміологічного розслідування було встановлено, що захворілий 9 червня відмічав факт укусу кліща під час перебування у лісі поблизу с. Гута Ратнівського району, кліщ був вилучений самовільно вдома.

Перші симптоми захворювання, такі як – підвищення температури тіла, слабкість, головокружіння з’явилися 22 червня. Характерна для більшості випадків даного захворювання «кільцевидна еритема» не спостерігалась. Захворювання протікало в середній формі важкості, після десятиденного стаціонарного лікування, хворого в задовільному стані виписано для продовження лікування в амбулаторних умовах за місцем проживання. У с. Гута кліщовий лаймбореліоз зареєстрований вперше.

Довідково: Хвороба Лайма (кліщовий лайм-бореліоз) – це природно-вогнищеве, інфекційне, полісистемне захворювання, яке розвивається після укусу кліща, зараженого бореліями. Зараження також може відбутися при попаданні випорожнень кліща на шкіру з наступним їх втиранням при розчісуванні.

Симптоми іксодового кліщового бореліозу (хвороба Лайма):

Тривалість інкубаційного (прихованого) періоду від однієї до 60 діб, найчастіше — 14 діб.

Часто разом з еритемою у людини з’являється лихоманка, біль голови, затверділість м’язів шиї, ломота в усьому тілі і млявість.

Пізня діагностика даного захворювання та відсутність лікування на ранніх стадіях може спровокувати ураження нервової системи, опорно-рухового апарату, серця, спричинити інвалідність і навіть привести до смерті. Саме тому дуже важливо попередити та вчасно виявити небезпечне захворювання.

За оперативними даними до лікувально -профілактичних установ області за медичною допомогою з приводу укусів кліщів у липні звернулось понад 80 осіб, з них 32% становлять діти. Майже у 80% укуси відмічалися після перебування на відпочинку в лісових масивах, парках та поблизу водойм, у 12% при зборі лісових ягід та у 7% — на власній присадибній та дачній ділянці. Загалом за весняно — літній період з приводу укусів кліщів за медичною допомогою звернулось близько 500 осіб, з них 30% — діти. Варто зауважити, що більшість населення знімає кліщ самостійно, не звертаючись в медичну установу. А згідно із статистикою, лише половина людей, яких вкусив кліщ, помічає їх на собі. Лікарями — епідеміологами та біологами лабораторії особливо небезпечних інфекцій нашої установи з початку 2020 року лабораторно досліджено 118 кліщів знятих з людей, у 45 виявлено борелії, що становить — 39%.

Лаймбореліоз реєструється у всіх районах та містах області. Наприклад, у 2019 році найбільше захворілих реєструвалось у Ковельському, Локачинському, Маневицькому, Старовижівському районах та м. Луцьку. Загалом в області нараховується близько 130 ензоотичних територій з кліщового лаймбореліозу.

Окрім цього, на Волині (в Ратнівському районі з 1995 року) існує активнодіючий природний осередок кліщового вірусного енцефаліту. А протягом останніх 10 років хвороба вже реєструється на територіях Ківерцівського (2012, 2016-2017 роки), Маневицького (2018 рік) та Шацького (2009-2010 роки) районів. Загалом, в області нараховується понад 40 ензоотичних територій, де протягом останніх 5 років зареєстровано 15 випадків кліщового вірусного енцефаліту. В поточному році після відвідування лісу на ензоотичній території Ратнівського району вже виявлено 1 випадок кліщового вірусного енцефаліту.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут