6 липня 2020 р. наукові співробітники Володимир-Волинського історичного музею ім. О. Дверницького здійснили спостереження за проведенням земляних робіт місцевим комунальним підприємством “Теплокомуненерго”. Аварійні роботи з ліквідації прориву тепромережі проводилися у центральній частині Володимира-Волинського біля костелу Якима та Анни. В ході робіт співробітниками музею було обстежено траншею довжиною до 4 м. та глибиною до 2 м. Під час візуального огляду траншеї та відвалу ґрунту, котрий був насипаний поруч, встановлено наступне.

Про це пише Ганна Доскач у групі ВолодимирІнфо.

У східній стіні траншеї на глибині 1-1,5 м. виявлено заглиблення, заповнене фрагментами битої цегли, перемішаної з вапном. У відвалах ґрунту на поверхні знайдено чимало фрагментів випаленої цегли та кілька фрагментів кераміки. В західній стіні траншеї виявлено ряд цеглин, покладених на цементно-вапняний розчин, ймовірно, пам’ятника XIX – поч. XX ст. (або іншої споруди). Після детального опрацювання усі матеріали та звіт археологічної розвідки зберігатимуться у фондах музею.

Можна зробити висновки, що центральна частина Володимира-Волинського потребує ґрунтовного дослідження аргеологами, адже саме земля під нашими ногами приховує ще безліч таємниць. Більшої актуальності ці заходи набувають з намірами реконструкції площі Героїв.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут