Дослідження неодноразово доводили, що ваш смартфон – це найбрудніший пристрій у домі. У це важко повірити, але навіть унітаз чистіший. Усе тому, що телефон щодня збирає на собі мікроби та віруси – зізнаймося, не всі ми миємо руки перед використанням трубки, пише Сьогодні.

А недавно вчені з’ясували, що новий коронавірус може осідати на екрані смартфона і жити на ньому протягом 9 днів. Прості правила гігієни допоможуть запобігти переданню вірусу вам і вашим близьким. Але як щодо очищення телефону від небезпечних вірусів?

Доброю новиною є те, що чищення вашого електронного пристрою офіційно стало простішим. Apple повідомила на своєму вебсайті, що власники iPhone можуть безпечно почистити поверхню смартфона за допомогою вологих серветок на основі спирту або нанести трохи дезінфектанту на мікрофібру і протерти ґаджет. Зі свого боку компанія Samsung заявила, що власники її пристроїв можуть використовувати розчин на спиртовій основі (70%), нанести його на свій телефон і протерти сухою ганчіркою.

Проте не всі засоби для чищення пасують для догляду за смартфоном. Жорсткі методи можуть у підсумку пошкодити екран, а в гіршому випадку навіть зіпсувати внутрішні компоненти, які ви так старанно захищаєте. Тому ми розповімо, яких засобів слід уникати і як найкраще дезінфікувати поверхню смартфона, а також видаляти сліди від пальців, бруду і стійкого макіяжу з екрана (підказка: ніколи не використовуйте засіб для зняття макіяжу).

Вологі серветки, але не чистий спирт

Якщо ви торкалися свого телефону після дотиків до дверної ручки або візка з харчами, то в цьому разі на екран потрапляє величезна кількість бактерій та інфекційних агентів, частина з яких може спричинити хвороби, включно з небезпечним коронавірусом. Багато хто може подумати, що протирання спиртом допоможе очистити дисплей від небезпечних мікробів. Але тут криється інша загроза – чистий етиловий спирт може стерти олеофобне і гидрофобне покриття, яке захищає екран від вологи та бруду.

Деякі вебсайти пропонують створювати суміш алкоголю та води самотужки, але тут важливо дотримуватися правильних пропорцій. Неправильно змішавши інгредієнти, можна пошкодити свій телефон. Найбезпечніший варіант – використовувати дезінфекційні серветки, що містять 70% ізопропілового спирту, для очищення екрана телефона.

Переглянуті рекомендації з очищення від виробників мобільних пристроїв припускають, що ви “розпилюєте неабразивний або спиртовий (70% ізопропіловий) дезінфекційний засіб безпосередньо на м’яку безворсову тканину і протираєте екран смартфона, коли він вимкнений або заблокований”.

Раніше пропонували використовувати паперові рушники, які згодом виявилися, що вони занадто абразивні, тобто мають властивості “наждачки”. Однак після численних звернень користувачів у сервіс-центи виробники змінили рекомендації, тепер пропонується використовувати більш м’які матеріали.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут