Масштабні повені на території Західної України не тільки знищили посіви та майно, а й несуть серйозну загрозу спалахів інфекційних хвороб: гепатиту А, дизентерії, тифу.

Про це повідомляють у Волинському обласному центрі громадського здоров’я.

Гепатит А – вірусна інфекція, яку виділяє хвора людина через сечу, кал, що забруднюють грунт (а через грунт – зелень, овочі, ягоди, фрукти) та предмети побуту.

Порушення правил гігієни та забруднення фекаліями джерел водопостачання може призвести до епідемії і саме тому нинішня ситуація з повенями та підтопленнями може бути небезпечною.

За 4 місяці 2020 року в Україні зареєстровано 644 випадки вірусного гепатиту А (за цей же період 2019 року – 718 випадків), із них 107 випадків тільки за квітень 2020 р.

У травні цьогоріч на Волині зафіксовано 2 випадки захворювання, 1 – у підлітка.

Статистика захворюваності у попередні роки така: за 2019 рік гепатитом А захворіло 25 людей (6 в Луцьку, по 5 в Старовижівському та Любешівському районах), за 2018 – 35 ( по 10 в Луцьку та Шацькому районі), за 2017 – 23 (7 – в Луцьку).

Чим небезпечний гепатит, як уберегтися від інфікування та який метод профілактики найбльш дієвий – детальніше розповіла лікар-імунолог Волинського обласного центру громадського здоров’я Ірина Грабовська-Микитюк.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут