Національна служба здоров’я України оприлюднила інформацію, в якій вказала, хто саме має право на безоплатний тест на COVID-19.

Так, за інформацією НСЗУ, в Україні не передбачене масове безоплатне тестування на COVID-19. Державним коштом роблять тест лише певним категоріям людей та у визначених випадках, передає Волинь24.

Отже, право на безоплатний тест мають:

– особи, які мають симптоми коронавірусної хвороби – їх тестують одразу при підозрі;
– пацієнти з пневмонією – теж якомога швидше;
– особи, які контактували з хворими на COVID-19, повинні пройти тест на 14 добу після контакту;
– пацієнти, які потребують планової госпіталізації або операції – безпосередньо перед ними.

Госпіталізація пацієнта здійснюється за умови негативного результату тесту на COVID-19, отриманого методом IФА, а якщо пацієнт має імуносупресивний стан, – методом ПЛР. У випадку позитивної реакції при тестуванні за методом IФА, пацієнт має обов’язково пройти ще одне тестування методом ПЛР. Рішення про госпіталізацію приймають, якщо тест негативний.

– медики та інші працівники закладів, які надають допомогу пацієнтам із COVID-19 чи доглядають за ними – раз на 14 днів;
– працівники лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів, отримані від хворих на COVID-19, та працівники патологоанатомічних, судово-медичних бюро, які беруть участь у розтині тіл померлих – також раз на два тижні;
– працівники Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби, інші медичні та фармацевтичні працівники – раз на 30 днів.
У службі додають, у всіх випадках йдеться не про експрес-тести, а лише про лабораторне тестування – ПЛ або ІФА, залежно від ситуації.

Для того, щоб пройти тестування безоплатно, потрібно мати направлення або від сімейного лікаря, або від лікуючого лікаря, який направляє пацієнта на госпіталізацію чи операцію.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут