На Волині кількість зразків біологічних матеріалів для дослідження наявності коронавірусу збільшилася вдвічі у порівнянні з минулими місяцями. Втім черга на очікування тестів скоротилася, що призвело до погіршення епідемічної ситуації на Волині.

Про це повідомила під час брифінгу щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусної інфекції головний державний санітарний лікар Волинської області Наталія Янко.

“Якщо за минулий місяць ми робили в межах 150 до 200 досліджень на день, поступово збільшуючи, оптимізовуючи, то на сьогодні ми проводимо від 300 до 400 досліджень методом ПЛР. Це ті, хто йде на одужання, мають підозру і хворіють пневмонією. Щоденно надходять 300-400 зразків біоматеріалу, а не 500-600, як було у попередніх місяцях”, – зазначила спікерка.

За її словами алгоритм дій лабораторій і лікувальних установ організований так, щоб було мінімальне накопичення біологічного матеріалу і якомога швидше проводилися ці тестування.

До слова, за словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, значна кількість лабораторно підтверджених позитивних випадків COVID-19 у сусідній Львівській області з’явилася через те, що було усунуто велику чергу громадян, які очікували на тести. Подібна ситуація,вочевидь, прослідковується і на Волині.

“Раніше на Волині була велика черга, але є алгоритм дій лікувальних установ, котрі повинні провести дослідження методом ІФА і проводити усі необхідні протиепідемічні заходи”, – додала Наталія Янко.

Також головний санітарний лікар зазначила, що для оперативного проведення досліджень в області закупили нове обладнання і залучили додатковий персонал. Зокрема, зараз у лабораторії працює близько 20-ти фахівців, які працюють протягом 3-х місяців практично цілодобово.

Спікерка наголосила, що сьогодні в області роблять дослідження методом ІФА у 10 медичних закладах, у тому числі в Луцьку та в інших районних лікувальних закладах.

“Тестування на сьогодні запроваджені методом імуноферментного аналізу (ІФА). Якщо не можна провести дослідження методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР), є альтернативний метод – проведення аналізу на наявність антитіл на IgM і IgG антигени. Зокрема М означає гострий період наявності антигенів, а G – про уже перенесені інфекційні захворювання”, – пояснила Наталія Янко.

Причину погіршення епідемічної ситуації на Волині головний санітарний лікар пояснила тим, що щодо людей, котрі мають підозру на коронавірус, але не отримали підтвердження діагнозу, неможливо проводити протиепідемічні заходи. Це зокрема: встановлення контактних осіб і вживання заходів для подальшої протидії поширенню вірусу.

Нагадаємо, адаптивний карантин в Україні продовжили до 31 липня.  

Через збільшення кількості інфікованих коронавірусом у Нововолинську посилили карантин. 

Втім ресторани і бари у Києві вже приймають відвідувачів всередині закладів.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут