Останнім часом у Володимирі-Волинському найбільше уваги привертає ПАТ «Володимир-Волинська птахофабрика», яка шукає винного у спалаху коронавірусу на підприємстві. Поки ці пошуки тривають, на підприємстві вирішили взяти на озброєння план «поганої влади», яку, зазвичай, в Україні звинувачують у всіх бідах та гріхах.

Пандемія коронавірусу загалом зіпсувала чимало планів: і бізнесових, і політичних. Збитки від карантину, впровадженого в Україні, рахує кожен: громадяни лишилися без роботи або зі зменшеними зарплатами, а бізнес зменшив чи взагалі призупинив експорт продукції за кордон. Тим часом політика не стала на паузу, адже за інформацією політичних експертів, місцеві вибори в Україні відбудуться незалежно від епідеміологічної ситуації в країні.

Затоновані вікна брендованих автобусів

Вперше про спалах коронавірусу на підприємстві стало відомо ще 16 травня. Там зазначили, що інформацією про інфікованих працівників не володіють, все тримають «під контролем» і щодня вимірюють температуру всім, хто приходить на птахофабрику. Чи то температурний скринінг дав збій, чи ситуацію, можливо, погано контролювали, але станом на 22 червня коронавірус на підприємстві підтвердили у 57 робітників.

Загалом на птахофабриці працюють близько 1300 людей. Частина робітників – з Володимира-Волинського, інші – з сіл Володимир-Волинського, Іваничівського та Турійського районів та міста Нововолинськ. Доїзд працівникам  організовує працедавець. Під час карантину, за словами очевидців, брендовані автобуси  «Епікуру» їздили з закритими чорними пакетами вікнами. Яка кількість людей пересувалася таким службовим транспортом і чи дотримувалися там карантинних вимог з протидії поширенню коронавірусу – відомо тільки працівникам підприємства, які про це публічно не говорять, щоб не «вилетіти» з роботи.

«Гра в мовчанку»

Після публічного розголосу про спалах коронавірусу у підприємстві запевнили, що інформацію перевірять і згодом дадуть коментар щодо цієї ситуації. Час минав, але ситуації зі спалахом COVID-19 серед працівників не коментували. На сторінці, яку до цього активно вели у соцмережі Фейсбук, не з’являлося зовсім нічого понад три тижні. Оприлюднили офіційний коментар лише 20 червня.

Інше відоме волинське підприємство ПрАТ «Волиньхолдинг», що у Торчині, де теж зафіксували спалах коронавірусу, дуже оперативно –  з добу –  надали коментар щодо поточної ситуації на підприємстві. У Володимир-Волинській птахофабриці ж відмовчувалися близько місяця, а офіційний коментар оприлюднили тільки після того, як кількість інфікованих працівників стрімко зросла до пів сотні осіб.

Політичний підтекст

Коли стало зрозуміло, що ті протиепідемічні заходи, які проводили на підприємстві, не дали реального результату, під «роздачу» потрапила місцева влада Володимира-Волинського. Аліна Сич, голова наглядової ради акціонерів «Володимир-Волинської птахофабрики» у дружніх до підприємства ЗМІ опублікувала заяву про те, що міська влада нібито не допомагає у протидії з коронавірусною хворобою працівникам  підприємства.

Тут теж цікавий нюанс: підприємство не зареєстроване у місті, отже й не сплачує податки у міський бюджет, тож чому звинувачення полетіли у бік міської ради – невідомо.

Свідомо у підприємстві «забули» згадати про чотири громади Володимир-Волинського району, які отримують немалі податки з діяльності птахофабрики. Їх лишили осторонь не тільки через «податкову» співпрацю, а  й через те, що там тримають язика за зубами і терплять нестерпний сморід від діяльності підприємства.

Після цієї заяви у соцмережах розгорілися дискусії, в яких представники птахофабрики постійно наголошували, що бізнес – це не політика. Картина ж виглядає наступним чином: птахофабрика сама розпочала свою гру у політику з місцевою владою. Для чого це потрібно дізнаємося зовсім скоро. Місцеві вибори під час карантину не зможуть відбутися лише за умови введення надзвичайного стану, який малоймовірно впровадять в Україні. Готуймося, буде цікаво.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут