Високі ціни на томати в Україні стимулювали імпортерів до закупівель більш дешевої продукції з Польщі, Туреччини, Бельгії та Нідерландів.  Про це повідомляє East-Fruit.com.

«Прохолодна погода, що спостерігається в Україні з початку поточного тижня, сповільнила дозрівання томатів в місцевих теплицях. Як наслідок, представники українських тепличних комбінатів отримали можливість підняти ціни на свою продукцію», — йдеться в повідомленні.

Так, на даний момент тепличні томати місцевого виробництва продаються за ціною 46−48 грн/кг (1,72−1,79 $/кг), що в середньому на 25% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

«Такі високі ціни на томати в Україні стимулювали імпортерів до закупівель більш дешевої продукції з Польщі, Туреччини, Бельгії та Нідерландів. Для порівняння: імпортні томати виробництва Туреччина сьогодні пропонують до продажу за ціною 32−33 грн/кг (1,19−1,23 $/кг), що в середньому на 30% дешевше, ніж в місцевих тепличних комбінатах. Ціни на томати виробництва Польща, Бельгія та Нідерланди озвучуються в діапазоні 33−34 грн/кг (1,23−1,27 $/кг), що також значно нижче цін, які озвучують українські виробники», — пояснюють оператори ринку.

Однак, на сьогоднішній день тепличні томати в Україні коштують вже в середньому на 32% дорожче, ніж з початку травня 2019 року. П

ри цьому галузеві експерти підкреслюють, що чергове подорожчання в сегменті вітчизняних томатів може спровокувати збільшення поставок на український ринок більш дешевої імпортної продукції.

«Як наслідок, ціни як на місцеві, так і на імпортні томати можуть різко обвалитися, так як тепличні овочі в період пандемії COVID-19 не користуються особливим попитом», — наголошують експерти.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут