Понад 180 українців вирушили на сезонні роботи до Німеччини 5 травня чартерним рейсом. Кожен з них уклав з роботодавцем, як мінімум, тримісячний контракт.

“У Борисполі злітає рейс МАУ до Frankfurt-Hahn. Понад 180 українців їдуть на сезонні роботи. У кожного контракт на 3+ місяці, страхування, дозвіл від Федеральної служби праці”, — повідомляє волинь24 з посиланням на Суспільне.

За його словами, для українських заробітчан організують окремий трансфер із аеропорту та обов’язкову двотижневу обсервацію у Німеччині.


Окрім цього, авіакомпанія “Міжнародні авіалінії України” отримала замовлення на виконання чартерних перевезень українців на роботу від 5 країн: Німеччини, Великої Британії, Фінляндії, Швеції та Польщі.

У пресслужбі МАУ додали, що компанія 5 травня виконала третій спеціальний пасажирський рейс з Києва до Франкфурта у аеропорт “Хан” із перевезення українських громадян за трудовими контрактами.

До обов’язкових умов виїзду за кордон на сезонні роботи належать:

– наявність трудової візи, контракту строком від трьох місяців;
– наявність медичної страховки, зокрема на випадок COVID-19;
– до перевезення приймаються лише офіційно працевлаштовані громадяни, виїзд яких за кордон не є епідеміологічним ризиком.

Згідно з інформаційним табло аеропорту “Бориспіль”, авіакомпанія МАУ найближчим часом планує здійснити ще три рейси: у Торонто (Канада), Дортмунд (Німеччина) та у Франкфурт (Німеччина).

Що відомо

– 4 травня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що нині йдуть переговори з європейськими компаніями щодо укладення робочих контрактів заробітчан мінімум на три місяці.
– В Україну надходили звернення від Балтії, Польщі та інших країн стосовно організації вивозу українців на роботу за кордон. Утім, у МЗС зазначили, що нині всі зусилля уряду спрямовані на повернення українців додому, а дозвіл на виїзд за кордон на роботу буде переглянуто у разі поліпшення ситуації з пандемією коронавірусу.
– Правозахисник Андрій Малетин розповів Суспільному, що наразі не існує законодавчих підстав для заборони виїзду за кордон. Оскільки Україна не вводила надзвичайний стан, а Верховна рада не ухвалювала жодних рішень стосовно заборони на перетин кордону громадянами, будь-які заяви керівництва держави з приводу таких обмежень є неконституційними.

– Із 4 травня консульські установи Польщі в Україні поновили видачу віз для охочих виїхати для виконання сільськогосподарських та садівничих робіт.
– 23 квітня з України до Фінляндії на сезонні роботи вилетів перший чартерний рейс із працівниками, найнятими для сільгоспробіт за кордоном під час карантину.
– За тиждень Державна авіаслужба скасувала рейс із робітниками до Лондона. На ньому мали летіти близько сотні пасажирів. Частина людей залишилася в аеропорту в надії, що рішення буде змінено.
– У МАУ пояснили, що у період карантину вилетіти з Києва можуть тільки громадяни країн призначення та нерезиденти з правом в’їзду, а повернутися — українці або нерезиденти, які мають право в’їзду до країни.
– Згодом міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив Суспільному, рейс все ж погодили й після 21:00 28 квітня літак із зробітниками вилетів з України.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут