Kopytkowo, 20.04.2020. Akcja gaœnicza po¿aru w Biebrzañskim Parku Narodowym, 20 bm. we wsi Kopytkowo (woj. podlaskie). Stra¿ po¿arna poinformowa³a, ¿e sp³onê³o oko³o 500 ha bagiennych ³¹k i lasów. Stra¿acy, stra¿ leœna, pracownicy parku wci¹¿ walcz¹ z ogniem. U¿ywane s¹ trzy samoloty gaœnicze. Ogieñ zauwa¿ono w niedzielê po po³udniu. Po ugaszeniu po¿ar wybuch³ ponownie w poniedzia³ek, 20 bm. rano. Akcjê utrudnia wiatr, który wieje ze zmiennych kierunków. (aldg) PAP/Artur Reszko

Бєбжанський національний парк (північний схід Польщі), який є найбільшим природним заповідником у країні, горить третю добу поспіль.

Пожежа охопили ділянку площею 3 тис. га, а її гасіння ускладнює проблема з проїздом пожежних автомобілів до місць екологічного лиха, повідомляє Укрінформ з посиланням на Wpolityce.pl.

«Операція дуже складна через те, що туди не можна доїхати автомобілями. Аби дістатися на місце, пожежники мають йти пішки близько 5-ти кілометрів. Для гасіння пожеж вони використовують палки з бляхою на кінці, тобто вогонь гаситься ударами цих палиць по місцях горіння», – розповів речник Пожежної служби РП Кшиштоф Баторський.

За його словами, акція пожежогасіння в Національному парку ускладнена тим, що частина території, яка уражена пожежами, розташована на торф’яниках. Відтак, пожежники мають пильнувати, щоб не потрапити у вогняну пастку.

На допомогу пожежникам з Підляського воєводства Польщі вирушили 180 їх колег з інших регіонів країни. В районі пожежі розгортається кризовий штаб. У пожежогасінні також беруть участь чотири пожежні літаки, які скидають воду на місця пожежі.

Пожежі у Бєбжанському національному парку стаються щороку, але, як правило, вони не перевищують площу 200 га упродовж року. Нинішня пожежа є найбільшою за обсягами за останні понад 10 років.

Бєбжанський національний парк розташований на території площею близько 59 тис. га. Він розташований у багнистій місцевості, де є багато рідкісних видів рослин і тварин.

Керівництво парку збирає кошти на допомогу у проведенні рятувальної операції.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут