На фото - Віктор Мороз. Джерело зображення: http://xn--b1aasidjedbb0byj.com.ua/

Міністерство охорони здоровя України на Волині визначило 8 медзакладів для госпіталізації пацієнтів з новим коронавірусом. Нововолинську центральну міську лікарню, яка, як виявилося, не спроможна боротися з поширенням вірусу, визначили для прийому хворих з підозрою на COVID-19.

У публікації на сайті міської ради наприкінці лютого головний лікар КНП «Нововолинська центральна міська лікарня» Віктор Мороз стверджував, що медустанова повністю забезпечена засобами захисту: масками, рукавичками, костюмами ізолюючими та одноразовими, також є запаси антибіотиків для першочергового надання медичної допомоги.

Але місто було готове до спалаху вірусу лише на словах. Вже у квітні у Нововолинську заявили про першого хворого на COVID. За інформацією місцевих видань, пацієнт лежав у терапевтичному відділенні, де контактними особами стали чи не всі працівники.

Анонсованих засобів захисту для лікарів і медсестер на ділі не було. Працівники лікарні власноруч шили собі маски і закуповували респіратори. Протичумні костюми, протиепідеміологічний одяг та “водолазки” для багаторазового використання, які під зйомки телекамер та фотоапаратів місцевої влади отримала лікарня від “благодійників”, мали неналежний стан і не могли нормально захищати від вірусу. Сміливі лікарі навіть нарікали у соцмережах про те, що захисту катастрофічно не вистаає, а той, що отримали – не допоможе вберегтися від інфікування.

Через поганий захист працівників, захворів коронавірусом і водій “швидкої. Згодом з’явилася інформація про інфікування 50-річної працівниці екстреної медичної допомоги, яку госпіталізували в інфекційне відділення Нововолинської ЦМЛ.

Наразі багато нововолинських медиків уже на самоізоляції. Про це не пишуть на сайті міської ради, бо немає чим хвалитися. Нововолинці кажуть, що виявили вірус і в хірурга, який оглядав першого хворого на коронавірус. Офіційно ж повідомили про 58 медиків (!) та 14 пацієнтів, які мали контакт із ним.

Халатне ставлення до коровірусної інфекції і недолугий менеджмент довговічного головного лікаря Віктора Мороза та такого ж “вічного” мера міста Віктора Сапожнікова у лікарні тепер ще й призвели до браку медичного персоналу. Днями у фейсбуці на сторінці лікарні оприлюднили оголошення про пошук працівників, яким, до того ж, обіцяли вчетверо більшу зарплату.

Місцеві жителі іронічно у коментарях в групі “Нововолинськ інфо” питали, чи справді можна працевлаштуватися без хабара. Нововолинці ж знають, що влаштуватися у лікарню завжди було не просто: розцінки за “тепле місце під сонцем” навіть для санітарів чи медсестер стартувала від 1 000 американських доларів! Для молодих спеціалістів, які тільки закінчили медколеджі, “прайс” починався від 2 000 доларів…

Цим, напевно, можна пояснити, звідки у Віктора Мороза на банківських рахунках з’явилося 39 286 доларів США (!), які він офіційно задекларував у останній декларації про доходи. За 2018 рік головний лікар Нововолинської лікарні заробив майже 250 тисяч зарплати, крім цього ще й отримав понад 80 тисяч гривень пенсії!

Поки Мороз рахує “касу”, 60-тисячний Нововолинськ за кількістю інфікованих наздоганяє Луцьк, де живе вчетверо більше людей! У Нововолинську вже 23 хворих. Скільки медиків могли інфікувати вони, якщо тільки перших хворий міг заразити більше 70-ти людей? Питання лишається відкритим, адже правду у міськвиконкомі нам не розкажуть…

Висновки про стан медицини у місті можете робити самі: заява Віктора Мороза про готовність до боротьби з вірусом була порожнім звуком, адже з міської лікарні хворих з коронавірусом все одно переводять на лікування у Луцьк.

Працювати зовсім скоро не буде кому, бо персонал, якщо не хворітиме, то покине низькооплачувану роботу, і сидітиме у безпеці вдома. У них теж є сім’ї і діти, яких вони просто-напросто не хочуть заразити.

Місцеві медики розуміють, але не можуть говорити в голос про те, що працювати без належного захисту під час пандемії за копійки, поки керівницво лікарні у елегантних костюмах сидить в кабінетах – як мінімум, безглуздо.

Сподіваємося, що саме період пандемії відкриє очі обласному та державному керівництву на реальний стан медицини у Нововолинську, яку Віктор Мороз очолює більше ніж Віктор Сапожніков міську раду! А це солідних більше 30-ти років, за які реального прогресу, як, наприклад у Ковелі, не відбулося.

Іванна Литвинчук


Блог на сайті «Княжий Град» відображає особисту позицію автора. Факт публікації блогу на сайті не означає, що редакція поділяє позицію дописувача.


Маєте цікаву інформацію? Надсилайте на пошту або за допомогою активної клавіші на сайті «Запропонувати новину».


Якщо Ви маєте цікаву інформацію, але не хочете, щоб читачі знали про Вас як джерело інформації – теж запрошуємо до співпраці! Ми гарантуємо конфіденційність та анонімність. Надсилайте листи на пошту: kniazhyigrad.editor@gmail.com .

1 КОМЕНТАР

  1. Скільки можна вже красти??? Скільки цим двум покидькам ще треба забрати чужих грошей, щоб їм вже вистачило???

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут