20 українців повернулися з полону в результаті взаємного звільнення утримуваних осіб, яке ініціював Президент України Володимир Зеленський. Обмін між Україною та ОРДЛО було здійснено сьогодні на пункті пропуску «Майорське» на Донеччині та у районі міста Щастя на Луганщині.

Про це інформує “Княжий Град” з посиланням на сайт Служби безпеки України.

Зокрема, 9 українців тривалий час утримувалися бойовиками на окупованих територіях Донецької області, а 11 – Луганської. Серед них – двоє українських військових. Натомість на окуповані території виїхали 14 громадян.

«Процес підготовки до обміну завжди складний, але найголовніше, що 20 наших співвітчизників зустрінуть Великдень вільними. Бо життя кожного українця для нас є найвищою цінністю. І сьогоднішній обмін це вкотре підтверджує», – наголосив Голова СБУ Іван Баканов.

Іван Баканов зазначив, що це вже третій обмін за 7 місяців, тож очевидно, що президентська стратегія обміну «всіх на всіх» та домовленості, досягнуті в Нормандському форматі, працюють.

Після повернення наші громадяни мають обов’язково пройти процедури обсервації та перевірки. Соціальні служби з питань адаптації і реабілітації будуть також поруч.

Слід відзначити, що вперше обмін відбувся за формулою, коли Україна повернула більше осіб, ніж передала. Проте найважливіша перемога ще попереду. Нагадаємо, що попереднє взаємне звільнення осіб відбулося у грудні 2019 року, тоді додому повернулося 76 українців.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут