Закарпатська митниця Держмитслужби роз’яснила, в якому випадку можна відтермінувати вивезення автомобіля, який був везений в Україні за тимчасовим ввозом.

Про це пише Аuto.24

Багато з тих, хто завезли автомобіль в Україну тимчасово, не можуть виконати зобов’язання про зворотне вивезення через карантин.

Закарпатська митниця повідомляє, що до переліку форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) додано “карантин, встановлений Кабінетом Міністрів України”. (відповідно до пункту 7 розділу І Закону України від 17 березня 2020 року N 530-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). Водночас пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. N 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (зі змінами від 25.03.2020) на усій території України із 12 березня по 24 квітня 2020 року установлено карантин.

Таким чином, якщо вивезти автомобіль треба в період з 12 березня по 24 квітня 2020 року, але власник цього зробити не може, то можна уникнути штрафу за порушення митних правил. Для цього потрібно звернутися до митниці з заявою та деякими документами.

Закарпатська митниця повідомляє, що заяву слід подавати до настання визначеної дати зворотного вивезення.

У заяві обов’язково зазначити наступні дані:

  • прізвище, ім’я та по батькові;
  • реєстраційний номер ТЗ, що був Вами ввезений;
  • дату тимчасового ввезення ТЗ;
  • пункт пропуску (митний пост), через який ввезено ТЗ;
  • підставу для продовження терміну тимчасового ввезення ТЗ;
  • адресу електронної пошти (e-mail) для зв’язку із Вами (або поштову адресу);
  • контактний номер телефону (для оперативного зв’язку із Вами).

До заяви обов’язково додати наступні документи:

  • скан-копію реєстраційних (технічних) документів на ТЗ;
  • скан-копію паспортних документів на підставі яких здійснювались митні формальності щодо ввезеного ТЗ.

Митниця розгляне звернення та оперативно надішле відповідь про результати розгляду за адресою електронної пошти.

Тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування можуть використовуватися в України лише громадянами, які їх ввезли. Такі автомобілі не можуть використовуватися для підприємницької діяльності, бути розкомплектовані чи передані у володіння, користування або розпорядження іншим особам.

Транспортні засоби особистого користування, тимчасово ввезені на митну територію України громадянами більш як на 30 діб, підлягають державній реєстрації в порядку, визначеному Постановою Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 р. № 1388.

За недотримання визначених умов тимчасового ввезення передбачено адміністративну відповідальність згідно Митного кодексу України.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут