В Інтернеті всі викладають свої фотографії в масках різноманітного дизайну. Але, головне, звичайно, не зовнішній вигляд, а захист. Ми попросили експертів розповісти, в чому принципова відмінність двох популярних типів масок – медичних і респіраторних? Важливо знати різницю між ними і розуміти, в яких випадках вони корисні, а коли — ні.

Про це пише UKRHEALTH.

Чим респіраторні маски відрізняються від медичних масок?

Медичні маски і респіраторні маски служать різним цілям, тому вони сконструйовані по‑різному. Ендрю Стенлі Пекос, професор молекулярної мікробіології та імунології з Університету Джона Хопкінса, каже, що зроблені з тонкої тканини медичні або хірургічні маски захищають нас від величезної кількості мікробів та р, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Але не всіх.

Читайте також:  Тільки ввечері: як правильно приймати таблетки від тиску

“Респіраторні маски, – пояснює Пекос, — мають більш міцну конструкцію, ніж хірургічні маски, і вони містять респіратор, який запобігає потраплянню набагато більш дрібних частинок в дихальну систему людини. Два найбільш поширених типи респіраторних масок – це N-95 і N-99, які при правильному використанні запобігають потраплянню 95% – 99% частинок повітря в рот або ніс людини”.

Оскільки вони відфільтровують більш дрібні частинки, респіраторні маски також захищають від різних видів патогенів, говорить Ірфан Хафіз, лікар-інфекціоніст з клініки “Northwestern”. Тобто така маска дає захист від кору, вітряної віспи або туберкульозу і т. п.

Читайте також:  5 речей, які допоможуть загальмувати біологічне старіння клітин (теломер)

«Якщо лікарі не впевнені в способі поширення хвороби, наприклад, на ранніх стадіях спалаху, — говорить Хафіз, — вони рекомендують більш високий рівень захисту – тобто носіння респіраторної маски».

Чи потрібні маски здоровим людям?

«Користь від носіння медичної маски здоровими людьми не доведена — каже Пекос, – а респіраторні маски складні у використанні, що є однією з причин, по якій вони не рекомендуються населенню. Велика частина людей не носить їх весь час, що необхідно для їх ефективності». Головне, – розуміти, що респіраторна маска — це серйозний запобіжний захід, і використовувати її слід так, як сказано в інструкції.

Читайте також:  Професор пояснив, які хвороби ховаються за поганим запахом з рота

Тоді як найкраще запобігти поширенню хвороби?

Оскільки маски не є найефективнішим способом захисту від інфекції, найкращі методи зниження ризику, – це добровільний карантин. Якщо ви відчуваєте себе добре, але боїтеся заразитися, зосередьтеся на митті рук з милом, а також використовуйте дезінфікуючий засіб для рук, що містить не менше 60% спирту.

“Якщо маска забрудниться, вона може навіть вам нашкодити”, – говорить Хафіз. Найголовніше для захисту від коронавірусу, — це миття рук.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут