На хвилі активізації військових дій на сході країни у 2014-2015 роках чимало волонтерів використали свою місіонерську діяльність для входу в ради місцевого, обласного та державного рівнів. Не є виключенням і депутат Волинської обласної ради Костянтин Зінкевич, який у 2015 році потрапив до списків депутатів Волинської обласної ради.

Однак, ведучи політичну боротьбу з опонентами, Зінкевич автоматично втрапив у поле зору громадськості, яка досі продовжує відслідковувати його діяльність, а головне – аналізувати та робити висновки, часто не дуже вигідні для самого депутата.

Патріотизм як фейк?

Із війною асоціюються не лише такі слова, як «смерть» і «горе», але й такі, як «бариш» та «прибуток» для тих, хто опинився в потрібний час у потрібному місті. Волонтерство визначається як безкорислива, безкоштовна діяльність людей, що не передбачає ніякої винагороди, але деяка частина волонтерів перетворилась на професійних «бізнесменів» , нараховуючи собі з благодійних коштів зарплату, гроші на відрядження і не тільки.

Відомий володимир-волинський волонтер Костянтин Зінкевич під приціл громадськості потрапив ще в 2015 році. Тоді вперше волонтери відкрито підняли питання куди діваються гроші, пожертвувані військовим  на закупівлю бронежилетів, та чому за одну добу ціни на бронежилети в цього пана без жодних пояснень зростають на тисячі гривень.

В соцмережах у вільному доступі досі можна прочитати відверті дописи колишніх колег Зінкевича про те, як він купував бронежилет за ціною 2100, зібравши гроші по 3200 за штуку та його “перманентні” проблеми із звітністю.

У перший рік війни люди жертвували на армію немаленькі суми і це стало непоганою наживою для тих, кому гроші не пахнуть. Звітності не було, тому волонтерам доводилося забирати в пана Костянтина і по 1000$ благодійних коштів через побоювання, що коли меценати поцікавляться про витрачені гроші, пояснень, куди їх дів “колега” Зінкевич, не буде.

Крім того, волонтери називали «фейковими» і розповіді депутата про поїздки в зону АТО на початку війни на сході.

Костянтин Зінкевич так і не зміг відзвітувати про зібрані і витрачені гроші, однак на хвилі небувалого “патріотизму” та готовності встати грудьми на захист країни від агресора зумів заробити бал в громади і увійти депутатом в облраду. Це була велика перемога після великої поразки на виборах до ВРУ, хоч виборцям “дякував” Костянтин в обох випадках.

Чим Зінкевич запам’ятався виборцю за останні 5 років

Озброївшись іміджем волонтера, Костянтин Зінкевич почав гостро критикувати діючу владу, чим заслужив перші електоральні бали. Упродовж каденції він вів не надто активну законотворчу діяльність, проте прославився низкою скандалів та різких заяв на адресу своїх політичних опонентів.

Дивно, що перші відкриті звинувачення у привласненні благодійних коштів Зінкевичем звучали ще в 2015 році, але інцидент швидко зам’яли, а він продовжив роботу в області і в тому ж році увійшов в десятку найбагатших депутатів ради .

Результати депутатської діяльності Зінкевича, безумовно, бачили і у волинському осередку партії “Об’єднання Самопоміч”, яке він представляв. Чи не тому в 2019 році у праймеріз для формування списків у Верховну Раду він зайняв лише третє місце із п’яти кандидатів.

У Володимирі-Волинському роботу депутата асоціюють з провальними публічними звітами, на яких бували присутніми близько 10-15 людей, або їх відсутністю взагалі. Закономірністьіз ігноруванням електорату депутат пояснював просто: щоб зібрати повний зал, людей потрібно змушувати прийти, а цього він не робитиме. Іншим разом, як голова фракції, Зінкевич зазначив, що відсутність звітів про роботу депутатів пов’язана з проблемами в партії.

Також обранець народу зумів “влипнути” в кілька дорожньо-транспортних пригод, про які час від часу з’являлася інформація у ЗМІ. В грудні 2016 року у Володимирі-Волинському в районі цукрового заводу під колеса автомобіля, за кермом якого згідно інформації інсайдерів перебував Костянтин Зінкевич, потрапив чоловік 83-го року народження.

“Водій не поїхав зі мною в лікарню, зате він прислав чоловіка, який супроводжував до приймального відділення, платив гроші за рентген тощо. В медичній установі пробув приблизно годину. Потім самостійно “поклигав” додому. Зараз продовжую лікуватися за власний кошт, медикаменти купую сам”, – розповів журналістам потерпілий. Згодом він відмовився від написання заяви в поліцію, а водій – від коментарів з приводу інциденту.

У 2017 році вночі із 28-го на 29 листопада на трасі Луцьк-Володимир-Волинський в межах Локачинського району, керуючи авто, депутат допустив зіткнення із відбійником, встановленим на узбіччі. Тоді Зінкевич прокоментував інцидент в мережі Фейсбук.

Загалом, володимир-волинські депутати в обласній раді – яскравий приклад того, як їздити не потрібно. Ще гірші справи з водінням у колеги по волонтерству і друга Зінкевича депутата Олексія Панасюка. У 2018 році суд визначив розмір штрафу у сумі 10 200 гривень, а також позбавив його права керувати транспортними засобами на один рік, звинувативши у вчиненні адміністративного правопорушення за статтею 130 адмінкодексу в частині відмови від проходження тесту на алкогольне сп’яніння. За кермом Панасюка сфотографували в той же день, коли у нього забрали посвідчення. За словами очевидців, він продовжує керувати автомобілем і паркуватися у законом заборонених місцях.

У Володимирі-Волинському Костянтин Зінкевич відомий також активністю в соцмережах, яка збільшується із наближенням місцевих виборів.

Міф про народну підтримку

Волонтери завжди мали величезний вплив на громадську думку, проте лише в тому випадку, коли вони формують і розвивають активне та свідоме громадянське суспільство в країні, а не прикривають своїм статусом сумнівні оборудки.

Переглянувши політичну біографію Зінкевича, як і його волонтерську діяльність, виникає справедливе питання, чи зміг би він завоювати народну підтримку, якби наважився зробити наступний політичний крок? Часткову відповідь і зараз можна віднайти у аналітичних статтях, де Костянтина Зінкевича характеризують як найбільшого невдаху останньої політичної п’ятирічки.

Андрій Кирилов


Блог на сайті «Княжий Град» відображає особисту позицію автора. Факт публікації блогу на сайті не означає, що редакція поділяє позицію дописувача.


Маєте цікаву інформацію? Надсилайте на пошту або за допомогою активної клавіші на сайті «Запропонувати новину».


Якщо Ви маєте цікаву інформацію, але не хочете, щоб читачі знали про Вас як джерело інформації – теж запрошуємо до співпраці! Ми гарантуємо конфіденційність та анонімність. Надсилайте листи на пошту: kniazhyigrad.editor@gmail.com .

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут