Надмірна вага погіршує якість житті та підвищує ризики розвитку різних захворювань. Тепер дослідники заявили, що ожиріння буквально змушує організм старіти швидше.

Вчені з Канади довели що надмірна вага – це те саме, що й передчасне старіння. У старших людей зазвичай виникають проблеми з когнітивними та розумовими здібностями, підвищуються ризики раку, діабету та серцево-судинних захворювань. Примітно, що у людей із зайвою вагою ризики таких станів теж є, пише Study Finds.

Ожиріння = старіння

Відтак, вчені зробили висновки, що ожиріння слід визначити передчасним старінням. Для дослідження вчені проаналізували понад 200 робіт, у яких йшлося про те, як ожиріння впливає на організм людини.

Усі вони свідчили про те, що зайва вага прискорює процеси старіння. Це відбувається через скорочення тепломір – так званих “захисних ковпачків” хромосом.

Люди, які мають надмірну вагу, мають значно коротші теломери ніж ті, хто має здорову вагу. До того, імунна система людей з ожирінням теж старіє та погіршується швидше, тобто вони мають вищі ризики захворіти навіть інфекційними захворюваннями, зокрема грипу та мати ускладнення перебігу хвороби.

Як позбутися зайвої ваги

Надмірна вага визначається індексом маси тіла 25-29.5. Ожиріння має три ступені, і починається з ІМТ 30 та більше. ІМТ, менший за 18.5, є замалий.

Приклад: вага = 68 кг, висота = 165 см (1.65 м)
Розрахунок: 68 ÷ (1.65 у квадраті)= 24.98

Щоб привести вагу в норму, слід врахувати шість факторів:

  • Здорове харчування.
  • Якісний сон.
  • Гормональне здоров’я.
  • Генетика.
  • Психоемоційний стан.
  • Достатня фізична активність

Тож, аби старість не застала вас передчасно, пам’ятайте, що надмірна вага – ваш ворог.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут