В Україні можна повернути частину грошей, витрачених на кредит або платне навчання. Це називається податкова знижка. Звичайно, щоб її оформити, потрібно оплачувати іпотеку або освіту відповідно до законодавства, включно з усіма передбаченими зборами. consulting.pp.ua

Про це інформує сайт “Княжий Град” з посиланням на “Сегодня”.

Олені Гончаровій податкова повернула близько 4 000 з 10 000 грн, витрачених на освіту в університеті. Вона дізналася про податкову знижку від знайомої, коли закінчувала магістратуру.

“Коли я йшла до податкової, то очікувала, що мені відмовлять. Думала, вони не зацікавлені повертати гроші. Але мені за лічені хвилини все роз’яснили. Я подала квитанції про оплату навчання. Паралельно я працювала, тому і подавала довідку про доходи, що сумлінно плачу податки. Через місяць мені повернули гроші. мене ця сума тоді дуже виручила. Кожен українець може отримати компенсацію – це реально”, – розповідає Олена Гончарова.

Отримати компенсацію можна за оплату навчання в ПТУ і коледжах. Якщо дитина ходить до приватних дитсадка або школи, батьки теж можуть звертатися за відшкодуванням податку. Компенсація стосується тільки освіти в Україні.

Щоб її отримати, треба мати договір з навчальним закладом та квитанції, які підтверджують оплату навчання. Оформити знижку можуть як сам студент, якщо він офіційно працює і платить податки, так і його батьки.

Отримати знижку можна після закінчення податкового року. Тобто, 2020 року можна отримати компенсацію за витрати 2019-го. Для отримання знижки треба піти до Фіскальної служби з паспортом, ІПН, договором на навчання, квитанціями за рік. Там дадуть заповнити податкову декларацію, до неї треба вписати отримані доходи за рік і суму, яку людина заплатила за освіту. Протягом 60 днів гроші повернуть.

“Для отримання податкової знижки платник податку подає до податкового органу податкову декларацію разом з копією документів, що підтверджують право на податкову знижку. Податковий орган розглядає надану декларацію разом з наданим пакетом документів і повідомляє платника податків про результати розгляду: повертаються йому податки, чи він отримує обґрунтовану відмову в нарахуванні податкової знижки”, – пояснює Оксана Каращук, старший консультант відділу податкових та юридичних послуг KPMG в Україні.

При цьому розмір заробітної плати платника податків повинен бути вищим від суми компенсації.

Приклад розрахунку податкової знижки на освіту

Наприклад, людина задекларувала за 2019 рік 30 000 грн доходу, а на освіту витратила 42 000 грн. Тоді їй виплатять прибутковий податок тільки з річного доходу – 5 400. Якщо людина задекларувала за рік дохід 66 000, з якого заплатила 11 880 грн прибуткового податку (18%), а витрати на освіту становили 32 000, тоді податкова виплатить різницю між прибутковим податком і податком з суми на освіту:

66000-32000 = 34000 – різниця, з якої компенсується податок;

34000 * 18% = 6120 – розмір податку;

11880-6120 = 5760 – сума компенсації.

Також можна оформити податкову знижку на оплачену іпотеку – вам повернуть частину суми, сплаченої у вигляді відсотків за кредитом.

 

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут