Ці продукти містять речовини, що допомагають зберегти здоров’я мозку, захистившись від хвороби Альцгеймера і деменції. Фахівцями були визначені кращі з них, пише UKRHEALTH з посиланням на журнал Goodhouse.

Мигдаль. Продукт містить багато кальцію, магнію і калію – цей комплекс допомагає стабілізувати кров’яний тиск, що важливо для зміцнення здоров’я мозку.

Авокадо. Повний мононенасичених жирних кислот і вітаміну Е, корисних для здоров’я мозку.

Волоський горіх. Один з кращих видів горіхів для мозку – їх вживання сприяє когнітивної активності, покращує результати тестів на інтелект. Альфа-ліноленова кислота (ALA), що належить до жирних кислот омега-3, ефективно покращує стан судин, що живлять центральний орган нервової системи.

Ягоди. Їх головна цінність – природні рослинні пігменти флавоноїди, що володіють антиоксидантним ефектом. Дослідження показують: флавоноїди допомагають людям зберігати з віком активну когнітивну діяльність мозку.

Капуста. Хрестоцвіті овочі, до яких відносяться капустяні, багаті вітаміном С, селеном, фолатами, калієм, мають протизапальну дію. Вживання різних видів капусти підтримує здоров’я мозку, захищає від вікового уповільнення когнітивних функцій. Рослинний продукт містить речовини глюкозинолати, що захищають від пошкоджень кровоносні судини мозку.

Палтус. Для збереження здоров’я мозку до глибокої старості організм повинен отримувати вітамін B12, який можна знайти тільки в продуктах тваринного походження. Палтус-один з найкращих його джерел (20% денної норми): додатково він насичений вітамінами D і В6.

Квасоля. Бобові входять в список кращих продуктів, багатих вітамінами групи в, вкрай важливими для підтримки здоров’я нервової системи. Відомо, що ризик розвитку хвороби Альцгеймера підвищується через зростання рівня гомоцистеїну в організмі. Фолати, якими насичена квасоля, знижують концентрацію небезпечного для мозку речовини.

Карі. Згідно з дослідженням, опублікованим в Stem Cell Research & Therapy, люди, які їдять каррі раз на місяць, краще справляються з розумовими тестами, ніж ті, хто ніколи його не їсть. В Індії, де даний продукт вживається повсюдно, літні люди страждають від хвороби Альцгеймера набагато рідше, ніж в США.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я тут